roku.

  
Śmiłowice herb

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE


ŚWIETLICA SRODOWISKOWA JEST CZYNNA W GODZINACH

PONIEDZIAŁEK 1400 - 2000
WTOREK 1400 - 2000
ŚRODA 1400 - 2000
CZWARTEK 1400 - 2000
PIĄTEK 1400 - 2000
SOBOTA 1200 - 2000


8 czerwca 2013

Dzień Dziecka w świetlicy

W sobotę 8 czerwca, po falstarcie tydzień wcześnie , ze względu na złą pogodę, urządzono Śmiłowicki Dzień Dziecka, przygotowany pod honorowym patronatem Sołtysa Józefa Świerczyny, a zorganizowany przez Panią Renatę Kalisz i Pana Mariusza Dawida przy pomocy młodzieży Z OSP, na czele z Marcinem Kaliszem, Tomkiem Kamińskim i Michałem Lipińskim oraz Magdaleną Pisarską. W sumie uczestniczyło ponad 70 dzieci wraz z rodzicami.

Wszystko zaczęło się o godzinie 1600, gdy zebranych gorąco przywitali Sołtys Józef Świerczyna, jak i Pan Mariusz Dawid, który skrótowo przedstawił program imprezy. Na stołach czekał też poczęstunek, pyszne ciasto domowe, słodycze, kawa, herbata i napoje. Obok na grillu smażyły się kiełbaski.

Najpierw odbyły się pierwsze trzy konkurencje sportowe, w których wystartowały wszystkie dzieci, od żłobka aż do gimnazjum, a niekiedy i młodzież starsza. Gorący doping zapewniali ciągle rodzice i wszyscy goście. Pierwszą konkurencją był bieg slalomem i toczenie piłki, drugą rzuty woreczkami do celu a trzecią bieg ze skokami na jednej nodze i mini tor przeszkód. Najlepsi, jak i inni w nagrodę otrzymali różne słodkości z rąk Sołtysa i organizatorów.

Po tych emocjach sportowych i poczęstunku do akcji przystąpili młodzi strażacy z OSP Śmiłowice, którzy dotarli na miejsce na sygnale dużym wozem bojowym. Na początek strażak Tomek pokazywał samochód strażacki i cały jego osprzęt, tłumaczył do czego każdy z nich służy i jak działa. Po tym wszystkim nastąpiła sesja zdjęciowa ze strażakami i wozem strażackim. Następnie cała sekcja wykonała pokaz akcji strażackiej i gaszenie pożaru. Wszystkim bardzo się to podobało tak, że prawie każdy chce zostać w przyszłości strażakiem. Po tym wszyscy solenizanci wraz z rodzicami delektowli się kiełbaskami z grilla i smacznym pieczywem.

W dalszej części odbywały się konkurencje sportowe (biegi przez przeszkody, konkurencje piłkarskie, rzut piłką lekarską, oraz biegi parami wraz z rodzicami w różnych konfiguracjach). Kulminacyjną częścią całej imprezy była loteria fantowa, w której każdy wylosował wiele cennych, pięknych i przydatnych nagród. Wszyscy świetnie się bawili, nawet dorośli i zarzekali się, że na tak świetną imprezę przybędą z wielką ochotą za rok. Wszystkich pożegnali wspólnie Sołtys i organizatorzy.

Fotorelację można obejrzeć w zakładce "Zdjęcia"

Mariusz Dawid

1 czerwca 2013

Udział naszej drużyny piłkarskiej w zawodach na stadionie AKS w Mikołowie

Nasza drużyna piłkarska reprezentująca OSP Mikołów, w dużej mierze składająca się z zawodników ze Śmiłowic i okolic, wzięła udział w XVI Spartakiadzie Piłkarskiej organizowanej pod patronatem Klubu Abstynenta "Powrót" w Mikołowie.

Więcej możesz przeczytać zakładce "OSP"

Turnirj piłkarski

Więcej zdjęć w zakładce "Zdjęcia"

Mariusz Dawid

23 kwietnia 2013

DWUDNIOWY TURNIEJ "FIFA 13" O PUCHAR SOŁTYSA ŚMIŁOWIC!

Ostatnio, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, został rozegrany Pierwszy Turniej "FIFA 13" o Puchar Sołtysa Śmiłowic. Rozpoczął się on w piątek 12 kwietnia 2013 roku, a zakończył we wtorek 16 kwietnia. Na otwarciu i zakończeniu był obecny pomysłodawca turnieju Sołtys Józef Świerczyna. Zapisało się 17 uczestników. Po repasażach do turnieju głównego zakwalifikowało się 12 z nich. Od samego początku rywalizacja była bardzo zacięta.

Dwunastu szczęśliwców rozlosowano do czterech grup, gdzie każdy grał z każdym i po dwu najlepszych kwalifikowało się do ćwierćfinałów. Dokładne wyniki przedstawiono w tabeli poniżej. Pod wieczór po fazie grupowej zostało ośmiu najlepszych: Michał Lipiński, Dawid Kurpas, Dominik Białek, Marcin Kalisz, Mariusz Dawid, Daniel Knapczyk, Tomasz Copik, Dariusz Chodzidło.

Mecze od tej fazy toczyły się do dwu wygranych piłkarskich pojedynków. Wieczorem odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Ciąg dalszy odbył się we wtorek 16 i od samego początku rozgrywki były bardzo zacięte - niejednokrotnie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Do półfinałów awansowali Dominik Białek, Dawid Kurpas, Mariusz Dawid i Tomasz Copik.

W półfinałach starli się już prawdziwi tytani piłki. W pierwszym walczyli Dominik Białek z Mariuszem Dawidem, a w drugim Tomasz Copik z Dawidem Kurpasem. To były bardzo pasjonujące pojedynki, a widzowie żywiołowo kibicowali wszystkim zawodników. W finale spotkali się Tomasz Copik i Dominik Białek. Triumfował Dominik! W meczu o trzecie miejsce spotkali się Dawid Kurpas z Mariuszem Dawidem. Zwyciężył ten pierwszy. Na zakończenie udanej imprezy głos zabrał sołtys Józef Świerczyna, który wręczył Puchar zwycięscy Dominikowi Białek oraz nagrody dla reszty triumfatorów. Atmosfera była wapaniała.

A oto końcowa tabela ósemki najlepszych:

 1. Dominik Bialek
 2. Tomasz Copik
 3. Dawid Kurpas
 4. Mariusz Dawid
 5. Michał Lipiński
 6. Daniel Knapczyk
 7. Dariusz Chodzidło
 8. Marcin Kalisz
[Rozmiar: 55875 bajtów]

A to dokładna tabela całych rozgrywek:

GR.A

Zawodnik

Punkty

Bilans bramkowy

Bilans Gier (Z:R:P)

1

D. Kurpas

4

+2

1:1:0

2

M. Lipiński

3

+0

1:0:1

3

Ł. Chodzidło

1

-2

0:1:1

 

GR.B

Zawodnik

Punkty

Bilans bramkowy

Bilans Gier (Z:R:P)

1

D. Białek

4

+6

1:1:0

2

M. Kalisz

2

+0

0:2:0

3

M. Dawid

1

-6

0:1:1

 

GR.C

Zawodnik

Punkty

Bilans bramkowy

Bilans Gier (Z:R:P)

1

M. Dawid(Mario)

6

+4

2:0:0

2

D. Knapczyk

3

+2

1:0:1

3

S. Gorol

0

-6

0:0:2

 

GR.D

Zawodnik

Punkty

Bilans bramkowy

Bilans Gier (Z:R:P)

1

T. Copik

6

+4

2:0:0

2

D. Chodzidło

3

-2

1:0:1

3

W. Dawid

0

-2

0:0:2

 

Ćwierćfinały (Do 2 zwycięstw)

D. Białek – M. Kalisz 2:0, 3:0

T. Copik – M. Lipiński 3:0, 2:0

D. Kurpas – D. Chodźidło 3:1, 3:0

M. Dawid – D. Knapczyk 2:1, 3:0

Półfinały (Do 2 zwycięstw)

D. Białek – M. Dawid 0:0(3:2 k), 3:1

T. Copik – D. Kurpas 0:0(4:2k), 3:1

O 3 Miejsce (Do 2 zwycięstw)

M. Dawid – D. Kurpas 1:2, 0:0(2:4k)

FINAŁ (Do 2 zwycięstw)

D. Białek – T. Copik 2:1, 2:1

* Pary ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz grupy został wybrane za pomocą losowania.

Na koniec chcemy dodać, że toczą się rozgrywki Ligi Fifa, które też zmierzają do końca. Kolejne wyniki zostaną przedstawione za parę dni.

Więcej zdjęć w zakładce "Zdjęcia"

Mariusz Dawid

9 kwietnia 2013

Zimowo - wiosenna "Liga FIFA"

Obecnie toczą się rozgrywki zimowo - wiosennej "Ligi FIFA". Odbyło się już 10 rund. Rozgrywki te cieszą się dużym zainteresowaniem osób w rożnym wieku. Udział wzięło w tym czasie 21 osób , w tym 15 z nich punktowało. Same rozgrywki są bardzo zacięte , a często wyrównane i do końca prawie każdego meczu nie wiadomo do kogo będzie należeć zwycięstwo. Są również pełne emocji tak, że czasami wygląda to tak , jakby sami uczestnicy gry brali czynny udział w meczu i biegali po boisku.

Zostało do rozegrania jeszcze 5 rund. Zapraszamy też innych do zasilenia naszej ligi.

A oto tabela po 10 rundach:

 1. Dominik Białek - 840 p.
 2. Dawid Kurpas - 640 p.
 3. Tomasz Copik - 480 p.
 4. Mariusz Dawid - 460 p.
 5. Maciej Dawid - 280 p.
 6. Dariusz Chodzidło - 180 p.
 7. Jan Tałaj - 170 p.
 8. Adam Błaś - 120 p.
  Łukasz Chodzidło - 120 p.
 9. Damian Wesołowski - 90 p.
 10. Marcin Kalisz - 80 p.
 11. Piotr Gorol - 70 p.
 12. Kamil Poloczek - 50 p.
  Magdalena Tyrała - 50 p.
  Daniel Knapczyk - 50 p.

ZAPROSZENIE !!!!!

Planowany jest również jednorazowy, dwudniowy Turniej FIFA 13 o Puchar Sołtysa Śmiłowic w formie pucharów - Ligi Mistrzów. Odbędzie się on w najbliższy piątek i sobotę to jest 12 i 13 kwietnia 2013 roku od godz 15.00. Zapisy uczestników będą się odbywać do piątku 12.04.13 do godz. 14.30 !!! Przewidziane są nagrody za pierwsze trzy miejsca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i gry !!!

Sołtys Józef Świerczyna
Mariusz Dawid

Regulamin Sołeckiego Turnieju FIFA 13

 1. System rozgrywek uzależniony jest od ilości osób biorącej udział w turnieju.
  - Przy wiekszej ilości niż 12 osób obowiazywać będzie system pucharowy.
 2. Każdy zawodnik gra przez cały turniej tylko jedną drużyną, wybraną przed turniejem.
 3. Drużyny mogą się powtarzać.
 4. Zabronione jest używanie jedenastki klasycznej i światowej.
 5. Zawodnicy wirtualni ukarani w meczu czerwoną kartką nie muszą pauzować w kolejnym meczu.
 6. Długość jednej połowy to 4 minuty.
 7. Warunki atmosferyczne, stadion, porę roku, oraz godzinę wybierają zawodnicy.
 8. W przypadku remisu (w fazie pucharowej) następuję klasyczna dogrywka, następnie rzuty karne.
 9. Mecz, który zostanie przerwany z przyczyn leżących po stronie organizatora będzie bezzwłocznie powtórzony od stanu 0:0 z pełnym limitem czasu przewidzianym dla danej tury.
 10. W jakichkolwiek sytuacjach spornych dotyczących pojedynku decydujące słowo posiada osoba koordynująca turniej. (Mariusz Dawid lub sołtys Józef Świerczyna).
 11. W przypadku wystąpienia problemów technicznych należy zgłaszać się do koordynatora imprezy.
 12. Uczestnik ma prawo zrezygnować z turnieju w trakcie jego trwania. Rezygnacja jest równoznaczna z walkowerem (wynik 3:0) oraz zakończeniem uczestnictwa w dalszych rozgrywkach.
 13. W przypadku niestosowania się do zasad określonych w Regulaminie następuje dyskwalifikacja uczestnika.

2 kwietnia 2013

TURNIEJE SKATOWE O PUCHAR PREZESA OSP ŚMIŁOWICE
ZAKOŃCZENIE SEZONU 2012/2013

W sobotę 23 marca 2013 roku, tradycyjnie wspólną uroczystą imprezą, połączoną z wręczeniem nagród, zakończyła się kolejna edycja Turnieju Skata o Puchar Prezesa OSP Śmiłowice w sezonie 2012/2013, która rozpoczęła się 12 października 2012 roku. Wszystko zaczęło się, jak co roku, od dwurundowego turnieju skata przybyłych na zakończenie uczestników edycji, który nie wliczał się do ogólnego rankingu, choć gra i tak była bardzo zacięta, a wszystkim dopisywał świetny humor.

Tak rozgrzani walką i zarazem rozbawieni wszyscy zostali zaproszeni na główną tego dnia uroczystość - zakończenie i wręczenie nagród - do "dużej sali" remizy OSP Śmiłowice. Pierwszy przywitał wszystkich Przewodniczący Koła Skata w Śmiłowicach Pan Piotr Tabacki , który przedstawił również wyniki dzisiejszego dnia. Po nim głos zabrali Prezes OSP Śmiłowice Pan Dariusz Gashi i Sołtys Śmiłowic Pan Józef Świerczyna. Przedstawili miedzy innymi krótka historię skata z tego roku oraz pogratulowali wszystkim uczestnikom tegorocznego turnieju.

Na zakończenie głos zabrał Pan Andrzej Gola, który podsumował cały Turniej skata edycji 2012/2013. Powiedział między innymi, że turniej rozpoczął się 12.10.2012 roku a zakończył 23.03.2013 ; iż rozegrano 23 turnieje punktowe i turniej końcowy. Wzięło w nich udział ogółem 42 uczestników, a średnia obecności była równa 27 osobom. Ogólna klasyfikacja sześciu najlepszych kształtowała się następująco:

 1. Karol Tyrała - 37604 p.
 2. Robert Janeczek - 33509 p.
 3. Tomasz Tyrała - 32556 p.
 4. Przemysław Dziąćko - 29839 p.
 5. Andrzej Wieczorek - 29774 p.
 6. Gerard Majowski - 29436 p.
Skat

Ogółem po pięć turniejów wygrywali: Karol Tyrała i Robert Janeczek, trzy razy wygrał Przemysław Dziąćko na po dwa Piotr Tabacki i Andrzej Wieczorek. I sześc osób po jednym razie. Najlepsze wyniki turnieju osiągnęli Przemysław Dziąćko 2627 punktów dn 1.03.2013 i Karol Tyrała 2602 - 30.11.2012. Natomiast najniższe Krystian Tabacki minus 398 punktów też 30.11.2012 roku.

Po tym podsumowaniu zostały wręczone nagrody sześciu najlepszym graczom ( wyżej wymienionym ) oraz Puchar Prezesa, który przypadł najlepszemu z najlepszych - Karolowi Tyrała. Następnie "tajnie" wybrano "Murarza Turnieju", Którym został Gabriel Kołodziej, a któremu wręczono murarską kielnie. Po tej oficjalnej części, zaczął się bankiet, na którym świetnie się bawiono.

Skat

Więcej zdjęć w zakładce "Zdjęcia"

Mariusz Dawid

11 marca 2013

TURNIEJE SKATOWE O PUCHAR PREZESA OSP ŚMIŁOWICE - SEZON 2012/2013

Podajemy Państwu wyniki turniejów skatowych "O Puchar Prezesa OSP Śmiłowice" na sezon 20112/2013. Ze względów technicznych tabela została podzielona na 2 części. W środę 13 marca odbędzie się ostatni turniej, a zakończenie sezonu jest przewidziane na sobotę 23 marca 2013 r.

Turnieje skatowe - sezon 2012/2013 Turnieje skatowe - sezon 2012/2013
Gabriel Kołodziej

10 marca 2013

Pani Kamińska

Od roku 1958 a może i trochę wcześniej świetlica o oficjalnej nazwie Klub Książki i Prasy "RUCH" w Śmiłowicach prowadziła wspaniała, życzliwa oraz bardzo sympatyczna Pani Łucja Kamińska. Razem z mężem oraz synami Henrykiem i Jerzym, mocno związanymi z Ochotniczą Strażą Pożarną w Śmiłowicach większość prywatnego czasu a śmiało można powiedzieć całe swoje życie poświęciła tutejszemu środowiskowi a szczególnie dzieciom i młodzieży. Była dla nich jak druga kochająca matka Łucja, bez wyjątku dla wszystkich, nawet dla tych co lubili robić „psikusy”. Niestety czas nieubłaganie płynie i trzeba się było pożegnać ze śp. Panią Łucją Kamińską.

Pani Kamińska Pani Kamińska Pani Kamińska
Pani Kamińska Pani Kamińska

W pustej świetlicy panowała przerażająca pustka i smutek. Życie nie lubi próżni i po naradzie sołtysa Józka z radnym Darkiem, życzliwości Pana Burmistrza Marka Balcera i Pani Dyrektor Janiny Sołtysek od 14 listopada 2011 roku świetlicę prowadzi Pan Mariusz Dawid.

Józef Świerczyna

8 marca 2013

Świetlica środowiskowa przy O.S.P. Śmiłowice Mikołów

W świetlicy prowadzony jest szeroki wachlarz zajęć edukacyjno - sportowych oraz typowo świetlicowych, typu gry i zabawy. Młodzież i dzieci, a nawet wielu dorosłych w ramach działalności świetlicy bierze aktywny udział w życiu środowiska lokalnego oraz poza nim.

Od wspomnianego listopada 2011 roku jednym z głównych kierunków działania świetlicy jest edukacja. Młodzież i dzieci z różnych szczebli nauczania mogą prawie codziennie odrabiać zadania domowe ze wszystkich przedmiotów i wyrównywać braki lub uzupełniać swoja wiedzę i umiejętności edukacyjne pod fachową opieką prowadzącego. Cyklicznie odbywają się zajęcia z przedmiotów ścisłych, jak fizyka, matematyka i chemia, jak i zajęcia z języków obcych, a szczególnie angielskiego i niemieckiego, podobnie z informatyki - co spowodowało zwiększenie szans i polepszenie wyników w nauce osiąganych przez tutejsze dzieci i młodzież w szkołach wszystkich szczebli, od szkoły podstawowej po liceum oraz nawet studia. Od stycznia 2012 roku prowadzone jest również regularnie przygotowanie do matury, testów gimnazjalnych czy też testów szóstoklasisty. Świetlica w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 8 w Paniowach pomaga przygotowywać osoby do różnych konkursów gminnych lub powiatowych. We wrześniu 2012 powstała sekcja recytatorsko - literacka, w ramach której młodzież poznaje poezję i literaturą piękną oraz kształci swoje zdolności poetyckie i pisarskie

Dodatkowo prowadzone są różne zajęcia plastyczno techniczne. W ich ramach dzieci i młodzież poznają różne techniki rysunkowe, malarskie oraz rozwijają swoje umiejętności w tej dziedzinie. Wykorzystują również papieroplastykę, origami, kirigami, rzeźbę, jak i płaskorzeźbę korzystając z różnych materiałów, zdobywanych dzięki pomocy sołtysa P. Józefa Świerczyny lub zdobywając je przez tak zwany sponsoring, podobnie jak w wielu innych dziedzinach działalności świetlicy. Cyklicznie są organizowane wystawki z tej działalności. Szczególnymi uzdolnieniami w tej dziedzinie wykazują się: Sebastian Poloczek, Martyna Lipińska, Anna Krajewska.

Drugą , a może najważniejszą po edukacji, dziedziną działalności świetlicy środowiskowej jest sport, prowadzony w świetlicy oraz w terenie m. in. na boisku dawnej szkoły w Śmiłowicach, pobliskim lesie itp. Odbywają się treningi piłki nożnej w dwu grupach dziecięcej oraz młodzieżowej powyżej 15 roku życia, w których uczestniczą nawet dziewczyny. Osobno ćwiczą osoby dorosłe. Wszystko pod bacznym okiem samego prowadzącego - Mariusza Dawida. Zajęcia te odbywają się 3 razy w tygodniu począwszy od kwietnia. Odbywają się również rozgrywki piłkarskie miejscowych drużyn. Powstała też sekcja siatkarska, w której zajęciach i rozgrywkach biorą osoby w różnym wieku. Najwięcej tego typu zajęć jest w okresie wakacji i ferii, podczas których świetlica tez jest czynna. Natomiast królową sportu w Śmiłowicach, oraz w świetlicy jest tenis stołowy, który trenowany jest i grany przez cały rok. Na tym polu osiąganych jest najwięcej sukcesów w gminie i poza nią. Prowadzone są również rozgrywki w tzw. "piłkarzyki klubowe". Popularnością w okresie letnim cieszą się zajęcia terenowe. Wśród nich zabawa w podchody usportowione, biegi na orientację w okolicach Śmiłowic, różnego rodzaju biegi przełajowe lub biegi sprinterskie na boisku. Na boisku lub w klubie prowadzone są różne gry i zabawy z piłką, ogólnorozwojowe, integracyjne oraz typu świetlicowego. W tym roku ruszyły też na prośbę dzieci zajęcia koszykówki oraz rozgrywki w "Dwa ognie".

Osobną dziedziną są zajęcia ze sportów statycznych, klubowych. Tutaj cyklicznie od 40 lat odbywa się Turniej Skata dla dorosłych, o puchar Prezesa O.S.P. w Mikołowie. Zawody turnieju odbywają się od października do marca. Najlepsi gracze ostatnich lat to: Karol Tyrała, Andrzej Wieczorek, Tomasz Tyrała, Andrzej Gola, Piotr Tabacki. W tym roku ma powstać sekcja skata ucząca tej gry młodzież i dzieci. Do innych popularnych gier karcianych wśród bywalców świetlicy należą: Remik, Tysiąc, Makao, z których cyklicznie odbywają się turnieje. Dużą popularnością cieszą się też szachy i warcaby. Dzięki temu 2 razy w tygodniu odbywają się zajęcia kółka warcabów i szachów, w których średnio uczestniczy ponad 10 osób.

Odbywają się rozgrywki na play station w gry typu FIFA 11, FIFA 13, Battlefield itp, oraz z wykorzystaniem gier komputerowych typu strategicznego. Są organizowane częste spotkania towarzyskie i imprezy urodzinowo - młodzieżowe, wieczorki filmowe dla dorosłych oraz młodzieży, konkursy karaoke i śpiewania piosenek biesiadnych i ze sceny młodzieżowej.

W okresie zimowym odbywają się w ferie wyjścia na boisko lub w okolice niedaleko świetlicy, w czasie których uprawiane są zabawy i proste sporty zimowe. W okresie wiosenno - letnim oraz jesiennym, a szczególnie w czasie wakacji organizowane są liczne piesze wycieczki oraz spacery, w ramach których uczestnicy poznają ciekawe miejsca w Śmiłowicach, a nawet w Mikołowie. Poznaja ich historię, legendy, zwyczaje jak i faunę oraz florę. Są równiez częste wyjścia na Starganiec czyli leśne jeziorko, gdzie można zażyć słonecznej kąpieli na piaszczystej plaży i popływać w zimnej wodzie. W samym Mikołowie lub Śmiłowicach, poza poznawaniem zabytków, ciekawych miejsc, dzieci i młodzież rysują, malują i robią zdjęcia.

Codziennie są organizowane różne zabawy i gry muzyczne, planszowe, typowo świetlicowe, towarzysko - integracyjne.

Jak już wspomniano, klubowicze ze świetlicy biorą aktywny i częsty udział w życiu lokalnym i gminnym, imprezach, turniejach, uroczystościach środowiskowych itp. Są to:
- Turniej skata o Puchar Prezesa O.S.P. W Mikołowie ( wcześniej wspomniany ).
- Turniej Tenisa Stołowego w Paniowach organizowany prze tamtejszą Ochotniczą Straż Pożarną, w którym w tym roku trzeci raz z rzędu Śmiłowice, w tym nasza młodzież, zdobyły I miejsce.
- Turniej gminny w szachach - udział trzech uczestników.
- Malowanie i odnawianie pomieszczeń świetlicy - młodzież wspólnie z prowadzącym.
- Obchody Dnia dziecka przy wybitnej pomocy sołtysa Józefa Świerczyny i Pani Renaty Kalisz.
- Turniej sportowy, pokazy strażackie, grill, loteria , wspólne gry i zabawy.
- Udział w letnim turnieju piłki nożnej przy O.S.P. Śmiłowice - zajęcie I miejsca.
- Udział w turnieju piłki nożnej O.S.P. w Mikołowie - zajęcie III miejsca.
- Bardzo aktywny udział w Dniu Sportu oraz w Dożynkach w sierpniu dzieci i młodzieży wraz z opiekunem.

W pracy świetlicy szczególne znaczenie ma bardzo owocna współpraca z instytucjami gminnymi i terenowymi, głównie z sołtysem Józefem Świerczyną , z O.S.P. Śmiłowice, S.P. 8 w Paniowach itp. Oraz bieżący udział we wszystkich imprezach organizowanych przez sołectwo.

Obecnie są prowadzone wszystkie wyżej przedstawione działania świetlicy oraz turnieje.

Mariusz Dawid
(Fotoreportaże są dostępne na stronie "Zdjęcia".)
Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.