roku.

  
Śmiłowice herb

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

22 grudnia 2014

Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia
Śmiłowiccy strażcy

11 Października 2014

Bal Sylwestrowy

og_29 (44 kB)
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


2 października 2014

Śmiłowiccy strażacy na podium

We wrześniu 2014 r. portal internetowy "Mikołów Nasze Miasto" ogłosił plebiscyt "Najlepsza jednostka OSP w pow. mikołowskim". Nasi strażacy zajęli zaszczytne 3 miejsce na 17 jednostek biorących udział w plebiscycie:

III miejsce mikolow.naszemiasto.pl/plebiscyt/wyniki

gmb

16 września 2014

Powiatowe zawody piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych
w Mokrem 2014

W Mokrym 13 września 2014 roku odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mikołowskiego, zorganizowane przez Komisję ds. Sportu przy Zarządzie Miejskim ZOSPRP w Mikołowie i pomocy sponsorów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. W turnieju udział wzięło osiem drużyn: OSP Mokre, OSP Bujaków, OSP Śmiłowice, OSP Gostyń, OSP Łaziska Średnie, OSP Jaśkowice, OSP Woszczyce, OSP Gardawice.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 losowaniem grup i spotkaniem technicznym kapitanów drużyn z głównym sędzią zawodów Mariuszem Dawidem, na którym omówiono regulamin turnieju oraz najważniejsze przepisy piłkarskie, zwracając głównie uwagę na kulturę i zasady fair play.

Po tym spotkaniu nastąpiła część oficjalna, która rozpoczęła się zbiórką wszystkich drużyn i kibiców na płycie boiska Orła Mokre. Zgromadzonych przywitał w bardzo ciepłych słowach Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego dh Józef Świerczyna, który również przedstawił zgromadzonych gości oraz sędziów zawodów oraz podkreślił zasady „dobrej gry i zdrowego współzawodnictwa”. Po nim głos zabrał Prezes OSP dh Andrzej Gaschi otwierając uroczyście wraz ze zgromadzonymi gośćmi, rozgrywki piłkarskie.

Teraz rozpoczęły się już rozgrywki grupowe.
I grupę tworzyły drużyny:
OSP Mokre, OSP Śmiłowice, OSP Jaśkowice , OSP Łaziska Średnie
II grupę tworzyły drużyny:
OSP Bujaków, OSP Woszczyce, OSP Gostyń , OSP Gardawice

Nasi zawodnicy rozpoczęli w dobrym stylu w meczu inauguracyjnym remisując z gospodarzami OSP Mokre 1:1. Potem przyszedł czas ma rewelacyjne zwycięstwa po bardzo dobrej i kombinacyjnej grze z OSP Jaśkowice 3:1 oraz z OSP Łaziska Średnie 7:0. Dzięki czemu wraz z OSP Mokre awansowaliśmy do półfinału.

Wyniki grupa I
1 OSP Mokre 7p
2 OSP Śmiłowice 7p
3 OSP Jaśkowice 3p
4 OSP Łaziska Średnie 0p

W II grupie po zaciętych bojach awansowały drużyny z OSP Bujaków i OSP Woszczyce.

Wyniki grupa II
1 OSP Woszczyce 6p
2 OSP Bujaków 6p
3 OSP Gardawice 3p
4 OSP Gostyń 3p

Teraz przyszedł czas na poważne rozdania czyli mecze półfinałowe. W pierwszym z nich zmierzyły się OSP Bujaków z gospodarzami OSP Mokre, które po bardzo ciekawej grze wygrał 4:0 Bujaków. W drugim z nich zagrali nasi wspaniali chłopcy, reprezentujący wysoką formę z OSP Woszczyce wygrywając w dogrywce 5:3.

Tak więc w meczu o III miejsce spotkały się OSP Mokre i OSP Woszczyce. W tym meczu wygrali gospodarze 4:1 i tym samym zajęli w rozgrywkach III miejsce. W meczu finałowym spotkały się dwie rewelacje turnieju OSP Bujaków i nasza drużyna z OSP Śmiłowice. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, akcja szła za akcją. Niestety nasi zawodnicy po pięknej i wspaniałej grze przegrali z Bujakowem 1:3. Ale II miejsce to i tak bardzo duży sukces naszych srebrnych medalistów.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody przez Wiceprezesa Zarządu Oddziału ZOSPRP dh Józefa Świerczyna , Prezesa OSP dh Dariusza Gashi oraz zaproszonych oficjeli. Główną nagrodę w kategorii króla strzelców turnieju otrzymał zawodnik z OSP Bujaków Sebastian Pyrtka, który strzelił 10 goli a nasi zawodnicy uplasowali się na 2 miejscu Marcin Kalisz zdobywając 6 goli oraz na 3 Jakub Piwowarczyk strzelający 5 goli. Potem swoje puchary za zajęcie w turnieju I, II i III miejsca odbierali kapitanowie drużyn. U nas puchar do góry wzniósł Marcin Kalisz. Zawody zakończył dh Józef Świerczyna. Po tych uroczystych chwilach nastąpił czas na pamiątkowe zdjęcia. Po tym wszystkim wracaliśmy do siebie w świetnych humorach, by świętować tegoroczny sukces.

Należy dodać również, że w przerwie rozgrywek można było się posilić pyszną kiełbaską i ugasić pragnienie – za co organizatorom bardzo serdecznie dziękujemy.

Skład naszej srebrnej drużyny:
Marcin Kalisz – Kapitan
Dominik Białek
Jakub Piwowarczyk
Dawid Kołodziej
Adam Błaś
Piotr Gorol
Błażej Orzechowski
Grzegorz Orzechowski

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia".)
Ze strażackim pozdrowieniem
Dh Mariusz Dawid


8 września 2014

Głosuj na śmiłowickich strażaków

Portal "Nasze Miasto" zaprasza do nowego plebiscytu: Najlepsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie mikołowskim.

str01 (72 kB)

W czasie pożaru ratują nasz dobytek a często i nawet życie, pomagają przy powodziach i w wielu innych niebezpiecznych sytuacjach. Wybrane OSP zajmują się również szeroko rozumianą działalnością kulturalną i wychowawczą, organizują szkolenia z zakresu pierwszej pomocy... - długo można by wyliczać.

Codziennie możesz oddać 5 darmowych głosów z 1 komputera, 2 głosy poprzez Facebooka i nieograniczoną ilść głosów poprzez SMS (jedynie 1,23 zł za 5 głosów).

http://mikolow.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/osp-smilowice,19729,1209887,t,id,kid.html

GMB

30 czerwca - 12 lipca 2014

Zgrupowanie MDP w Wiśle Malince

Tradycyjnie jak co roku, już od 19-tu lat młodzi strażacy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Zarządu Oddziału Miejskiego w Mikołowie dwa tygodnie podczas wakacji poświęcają na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy. W tym roku zgrupowanie odbyło się od 30.06 2014r do 12.07 2014 r. w ośrodku „Mitur” w Wiśle Malince.

Młodzi druhowie z OSP Śmiłowice, OSP Mokre, OSP Paniowy, OSP Kamionka, OSP Bujaków i OSP Mikołów szlifują swoje wiadomości pod okiem wykładowców z PSP w Mikołowie oraz kadry obozowej. Tegoroczny skład to: dh Komendant ZOM w Mikołowie Grzegorz Kołodziej, zastępca do spraw organizacyjnych dh Wiceprezes ZOM i ZOP w Mikołowie Józef Świerczyna oraz dh Sergiusz Sidełko członek zarządu OSP w Mikołowie zastępca do spraw szkoleniowych. Podczas obozu odbywają się szkolenia teoretyczne, ćwiczenia bojowe oraz szkolenie z musztry. Na zakończenie obozu młodzi strażacy zdają egzaminy w obecności komisji sędziowskiej PSP z Mikołowa.


Pierwsza pomoc


Egzamin z musztry


Szkolenie bojowe

Pozostały czas zajmują im wycieczki, rozgrywki sportowe oraz plażowanie. Pomiędzy jednostkami OSP istnieje współzawodnictwo, na które składają się wyniki z ukończenia egzaminu, sportu, punktualności, dyscypliny. Osobno punktowane są przez komisje ds. czystości pokoje, w których zamieszkują członkowie drużyn. Nowi druhowie składają ślubowanie. Zgrupowanie kończy się przyjazdem Burmistrza Miasta Mikołowa Marka Balcera, Prezesa Zarządu Oddziału Miejskiego dh Dariusza Gaschi oraz Komendanta PSP. W tym roku w zastępstwie przybył kapitan Ryszard Stawowy. Goście wręczają młodym strażakom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, puchary za współzawodnictwo oraz słodycze i statuetki. W taki miły sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. To stopniowo wpływa na zwiększanie naszych szeregów w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnej, co w obecnych czasach nie jest sprawą łatwą.

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
Ze strażackim pozdrowieniem
dh Józef Świerczyna


26 czerwca 2014

Plan pracy Zarządu Miejskiego ZOSPRP

og_22 (95 kB) og_23 (65 kB)
7 czerwca 2014

Miejskie zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Śmiłowicach

W sobotę 7 czerwca 2014 roku, na naszym kompleksie sportowym przy dawnej szkole podstawowej przy ulicy Gliwickiej w Śmiłowicach odbyły się Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Mikołowie. Wzięło w nich udział osiem drużyn z grupy A: OSP Śmiłowice I, OSP Śmiłowice II, OSP Mokre I, OSP Mokre II, OSP Mikołów, OSP Paniowy, OSP Bujaków, OSP Kamionka. Jedna drużyna dziewcząt z grupy C – z OSP Mikołów. Trzy drużyny w ramach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Śmiłowice, OSP Mokre i OSP Mikołów, jak i jedna drużyna „Iskierek” z Mokrego.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 wspólną zbiórką uczestników oraz licznie zgromadzonych kibiców. Wszystkich w krótkich, ale bardzo ciepłych słowach przywitali Prezes OSP Śmiłowice dh Dariusz Gashi oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego dh Józef Świerczyna. Prowadzącym zawody został dh Sławomir Porochoński, który przedstawił resztę oficjeli goszczących na tych zawodach z władz Straży Pożarnej oraz gminnych. Następnie przedstawiono skład Komisji Sędziowskiej, której przewodniczący przedstawił zawodnikom- strażakom pokrótce regulamin i zasady dotyczące poszczególnych konkurencji sportowo – strażackich.

Po tym wstępie wszystkie drużyny rozeszły się , aby przygotować się do pierwszej konkurencji czyli sztafety strażackiej połączonej z pokonywaniem przeszkód. Jako pierwsze wystartowały „Iskierki” z Mokrego oraz drużyna dziewcząt z Mikołowa. Po nich wystartowały sekcje z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczej z grupy CTF, a więc i nasza drużyna ze Śmiłowic. Poziom był tutaj wyrównany a nasi „milusińscy” strażacy pobiegli rewelacyjnie i po ukończeniu tej kategorii znaleźli się nieoczekiwanie na drugiej pozycji ze stratą niecałej sekundy do prowadzących młodzików z OSP Mikołów. Po nich i po zmianie przeszkód na torze wystartowały drużyny z grupy A. Nasi wystartowali jako drudzy po OSP Mikołów i do końca utrzymali kilkusekundową przewagę nad rywalami. Po tej konkurencji zajmowali wspaniałe pierwsze miejsce. Jako szósta wystartowała po raz pierwszy nasza młoda drużyna jako drugi zespół z OSP Śmiłowice i godnie się zaprezentowała zajmując czwarte miejsce w sztafecie. Potem nastąpiła kilkuminutowa przerwa techniczna.

Następną konkurencją była iście wojskowa musztra, w której wystartowano w dwu kategoriach wiekowych: Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i razem kategorie A i C. Poziom był tutaj bardzo wysoki i zarazem wyrównany. A szacowna Komisja Sędziowska stwierdziła , że była ona przyjemna dla oka i pełna gracji oraz drylu wojskowego. I tak w młodszej kategorii OSP Śmiłowice zajęło drugie miejsce, poprawiając znacznie wynik z poprzedniego roku. W starszej nasi triumfowali zajmując pierwsze i piąte miejsce (I – zajęła drużyna OSP Śmiłowice I a V – OSP Śmiłowice II).

Po musztrze zaproszono wszystkich uczestników zawodów na posiłek – pyszne ciepłe kiełbaski z dodatkami, za które dziękujemy organizatorom.

Po tej przerwie zostały wznowione zawody w głównej konkurencji, a dokładnie w drugiej jej części, tak zwanej „bojówce” – ściśle strażackiej specjalności. Oczywiście pierwsze znów wystartowały „Iskierki” z Mokrego i dziewczęta z OSP Mikołów. Następne były drużyny z kategorii CTF czyli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a wśród nich i nasza najmłodsza drużyna z OSP Śmiłowice. Zaprezentowali się wspaniale i walczyli z wielkim zaparciem dając z siebie wszystko co najlepsze i wylewając przysłowiowe „siódme poty”. Dzięki temu w końcowej klasyfikacji utrzymali wspaniałe drugie miejsce. Po nich wystartowała grupa A. I tu była wspaniała walka aż do końca. Każda z drużyn pokazała najwyższy kunszt strażacki i pełną profesjonalność, a błędów było na prawdę niewiele. Sami zawodnicy mimo zmęczenia ciągle byli uśmiechnięci i skorzy do żartów. Podsumowując tą kategorię, nasi z OSP Śmiłowice I utrzymali pierwsze miejsce, a druga drużyna (składająca się z młodych zawodników) zajęła też dobre szóste miejsce.

Atmosfera zawodów tak samo jak pogoda była wspaniała przesycona słońcem. A kibice świetnie się zachowali i głośno wspierali swoje drużyny. Na koniec pojawiła się nieoczekiwana niespodzianka. Odwiedzili nas strażacy z zaprzyjaźnionych Klimkowic w Czechach a ich najmłodsi strażacy pokazali wspaniałe widowisko przedstawiające różne sytuacje kryzysowe i pomoc strażaków podczas ich występowania. Wzbudziło to wielkie wzruszenie oraz aplauz wśród całej zgromadzonej widowni.

Na zakończenie głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Socha i zostały wręczone nagrody i puchary, które w imieniu drużyn odebrali kapitanowie.

Nasze drużyny w wyśmienitych humorach po tak pełnym zwycięstwie wróciły świętować sukces do remizy, gdzie bawiono się i ucztowano do późnego popołudnia.

Składy drużyn:

OSP Śmiłowice I

Piotr Szałowski
Cyprian Szałowski
Tomasz Kamiński
Karol Kamiński
Marcin Kalisz
Michał Lipiński
Szymon Majowski

OSP Śmiłowice II

Michał Gashi
Magdalena Pisarska
Magdalena Tyrała
Dawid Kurpas
Katarzyna Kołodziej
Maciej Dawid

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Paweł Tomala
Martyna Lipińska
Anna Krajewska
Weronika Krajewska
Wiktoria Kłysz
Wojciech Dawid
Dariusz Chodzidło
Łukasz Chodzidło

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
dh Mariusz Dawid

31 maja 2014

Festyn strażacki w Śmiłowicach

W sobotę 31 maja 2014 roku odbył się festyn strażacki zorganizowany przez tutejszą Ochotniczą Straż Pożarną w Śmiłowicach, przy bardzo aktywnym współudziale sołtysa Józefa Świerczyny. A wszystko rozpoczęło się o godzinie 1800, chociaż goście zaczęli przychodzić o ponad godzinę wcześniej.

W festynie wzięły udział również zaproszone władze miejskie na czele z Burmistrzem Markiem Balcerem oraz powiatowe, którym przewodził Starosta Henryk Jaroszek. Obecni byli również oficjele z władz Straży Pożarnej.

Wszystkich w ciepłych słowach przywitał Prezes OSP Śmiłowice dh Dariusz Gashi życząc miłej i udanej zabawy. I tak też było. Wszyscy świetnie się bawili, tańcząc i śpiewając przy muzyce oraz piosenkach – niejednokrotnie światowych przebojach – zespołu z Zabrza. Poza tym śmiechowi nie było końca podczas numerów kabaretowych tegoż zespołu.

Podczas festynu można było znów delektować się przepyszną strażacką grochówką, potrawami z grilla lub ciepłego pieca oraz ugasić pragnienie licznymi zimnymi napojami.

Tak bawiono się aż do późnej nocy. Należy dodać że uczestników festynu były całe tłumy i przypuszczalnie wzięli w nim udział prawie wszyscy mieszkańcy Śmiłowic oraz okolic. Atmosfera była iście karnawałowa prosto z Brazylii. Tak, że większość nie umie się doczekać następnego festynu.

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
Mariusz Dawid

31 maja 2014

Na zawodach wojewódzkich w Jastrzębiu

W sobotę 31 maja nasza męska drużyna z OSP Śmiłowice wzięła udział w zawodach Ochotniczych Straż Pożarnych stopnia wojewódzkiego w Jastrzębiu pod wodzą Naczelnika dh Henryka Kamińskiego. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9.00 w uroczystym, iście olimpijskim stylu. Najpierw odbyła się parada drużyn biorących udział w finałach, a później uroczysta zbiórka. Na czele, tuż za orkiestrą, maszerowali nasi zawodnicy i zawodniczki. Wszystkich przywitały władze Jastrzębia i oficjele z Ochotniczych Straży Pożarnych, życząc owocnych i udanych zawodów. W sumie startowało 95 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Pierwszą konkurencją w jakiej wystartowała nasza drużyna była sztafeta strażacka. Wypadli bardzo dobrze wykonując wszystko bezbłędnie i w dobrym czasie. Zawodnicy dali z siebie wszystko co najlepsze, dzięki temu byli w czołówce zawodów. A reszta naszych wiernie im kibicowała. Po tej części nastąpiła przerwa w zawodach na skonsumowanie pysznej strażackiej grochówki. Następną konkurencją była tak zwana „bojówka”, czyli w pełni profesjonalna strażacka konkurencja, w której męska drużyna uzyskała jeden z najlepszych czasów i zdobywając tylko jeden karny punkt. Tak, że zawody zakończyliśmy na dobrym miejscu i w wyśmienitych humorach.

W drugim dniu, czyli 4 maja 2014 roku mieliśmy zbiórkę o 1315.W skład drużyny weszli druhowie: Piotr Szałowski, Cyprian Szałowski, Szymon Majowski, Tomasz Kamiński, Karol Kamiński, Michał Lipiński, Marcin Kalisz oraz Michał Gashi.

Dodać należy , że z powodzeniem w ramach mikołowskiej drużyny dziewcząt wzięły udział w zawodach druhny: Magdalena Tyrała i Katarzyna Kołodziej.

Do Śmiłowic wróciliśmy przed godziną 18 jak prawdziwi bohaterowie, gdzie czekała nas świetna zabawa na strażackim festynie.

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
Mariusz Dawid

18 maja 2014

Dwudniowe obchody Świętego Floriana

W tym roku obchody dnia strażaka, czyli ku czci Św. Floriana odbywały się praktycznie przez dwa dni, w pierwszy weekend maja 2014 roku.

W pierwszy dzień, to jest 3 maja , uroczystości odbyły się w naszej miejscowości w Śmiłowicach. Jak zawsze zaczęło się od zbiórki przy remizie o godzinie 915. Stawili się najmłodsi, jak i Ci nasi najstarsi strażacy. Potem wyruszyliśmy na czele z Prezesem OSP Śmiłowice druhem Dariuszem Gashi, Sołtysem Józefem Świerczyną i Naczelnikiem Henrykiem Kamińskim na mszę świętą sprawowana w intencji strażaków i ich rodzin, a odprawioną przez proboszcza ks. Antoniego Cebulę. Podczas niej powiedział do zgromadzonych kilka ciepłych, miłych i optymistycznych słów na temat służby strażaka i ich poświecenia oraz roli i ich pomocy na rzecz innych nawet za cenę własnego zdrowia lub życia. Po mszy wszyscy krokiem marszowym za pocztem sztandarowym udaliśmy się na tutejszy cmentarz. Tam oddaliśmy hołd zmarłym i poległym strażakom. Tak zakończył się dzień pierwszy.

W drugim dniu, czyli 4 maja 2014 roku mieliśmy zbiórkę o 1315. Obecni byli prawie wszyscy druhowie z drużyn: dziecięcej, młodzieżowej i „dorosłej”. Po niej udaliśmy się samochodami do Mikołowa na plac przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej i tam dołączyliśmy do innych. Na miejscu sformowaliśmy kolumnę marszową i ruszyliśmy na uroczystą, koncelebrowaną mszę świętą w intencji straży pożarnej, jej członków oraz ich rodzin. Z przodu kolumny przygrywała nam świetnie orkiestra z KWK „Bolesław Śmiały”, a za nimi dumnie szły poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz oficjele. Potem kroczyły drużyny dziecięce i młodzieżowe, i strażacy. Pochód kończyli licznie zgromadzeni sympatycy. I tak dotarliśmy do bazyliki pod wezwaniem Św. Wojciecha , a mszę odprawił proboszcz ks. Mirosław Godziek wraz z wikarymi. Obecny był również ks. pastor Kornel Undas. Obydwaj zwrócili się do wszystkich zgromadzonych i podkreślili ważna rolę w życiu straży , jej wzór postępowania dla innych, ofiarność i bezinteresowną pomoc.

Potem w tej samej kolumnie pomaszerowaliśmy krokiem iście defiladowym, wojskowym, na dalsze uroczystości na mikołowski Rynek. Po drodze zapalaliśmy znicze oraz składaliśmy kwiaty pod pomnikami i tablicami pamięci.

Następnie po wykonaniu zbiórki oraz przy dźwiękach hymnu państwowego została wciągnięta flaga a Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP dh Sławomir Bijak przyjął meldunek i zwizytował oddziały straży pożarnej uczestniczące w uroczystościach. Po chwili przywitał wszystkich bardzo gorąco i w kilku słowach określił trudną służbę strażaków. Po tym wstępie zostały wręczone medale oraz wyróżnienia za wzorową służbę czynnym i już też emerytowanym strażakom. Wręczali je wspomniany już Prezes dh Sławomir Bijak, Burmistrz Marek Balcer, Komendant PSP w Mikołowie St. Bryg. Dariusz Witkowski oraz dh Dariusz Gashi. Po tym kulminacyjnym momencie po parę zdań z życzeniami powiedzieli: w imieniu zebranych władz powiatu i gminy Burmistrz Marek Balcer, Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie mł. asp. Tomasz Olesiński. Na zakończenie podsumowania dokonał i zaprosił na część nieoficjalną Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP Sławomir Bijak.

Wszyscy poszliśmy degustować przepyszną grochówkę oraz poudzielać się towarzysko. W świetnych humorach wróciliśmy do domów.

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
Mariusz Dawid

5 kwietnia 2014

Dyplom dla naszych strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiłowicach za swoje osiągnięcia oraz 85- letnią działalność dla dobra społeczeństwa, w 2014 roku została wyróżniona dyplomem nadanym przez Kapitułę przyznającą tytuł "Mikołowianina Roku", potwierdzonym podpisem Pana Burmistrza Miasta Mikołów - Marka Balcera. Wyróżnienie to zobowiązuje nas do jeszcze lepszej działalności i ambitnej służby dla ludzi w potrzebie.

BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA POŻYTEK.
dyp01 (60 kB)
22 lutego 2014

Zebranie sprawozdawcze OSP Śmiłowice z działalności za 2013 r.

W sobotę 22 lutego 2014 roku o godz. 1700 w sali bankietowej OSP Śmiłowice odbyło się zebranie sprawozdawcze z działalności OSP za 2013 rok.Uczestniczyli w nim zaproszeni goście w osobach; zastępca komendanta PSP kapitan Dariusz Bujała, delegat ZOM a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Józef Dudłak, delegat Zarządu Oddziału Powiatowego Joanna Kociubińska, przewodniczący Rady Miasta Mikołowa Pan Tadeusz Socha, ks. Proboszcz Antoni Cebula, sołtys Sołectwa Śmiłowice Józef Świerczyna, honorowy Prezes OSP Śmiłowice Henryk Kalisz, oraz czynni, honorowi i wspierający członkowie OSP i młodzież z MDP. Byli również mieszkańcy Sołectwa Śmiłowice. Frekwencja była bardzo dobra, najlepsza w ostatnich latach.

Zebranie otworzył oraz przywitał zaproszonych gości i strażaków Prezes OSP Śmiłowice dh Dariusz Gaschi, następnie przedstawił plan zebrania, który jednogłośnie został przyjęty przez strażaków.Wdalszym ciągu zebrania kolejno referowali swoje sprawozdania poszczególni członkowie. Pierwszy głos zabrał Naczelnik OSP Henryk Kamiński, który przedstawił sprawozdanie z działalności OSP Śmiłowice za rok 2013 począwszy od spraw typowo bojowych a skończywszy na spotkaniach sportowo-integracyjnych, oraz przedstawił plan działalności OSP na 2014 rok. Sprawy finansowe zreferowała dh. skarbnik Krystyna Michalska, natomiast sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił członek komisji dh. Mateusz Sobota. Sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie. Po przegłosowaniu wniosku zarząd OSP uzyskał absolutorium. Komisja Uchwał i Wniosków dokonała podsumowania zgłoszonych uchwał i wniosków, które zostały przyjęte jednogłośnie przez zebranych. W wolnych głosach i wnioskach głos zabrali zaproszeni goście oraz Sołtys Sołectwa, który podziękował strażakom oraz wysoko ocenił poziom wyszkolenia i zaangażowanie naszych strażaków w rozwój naszego Sołectwa.

W czasie zebrania miał miejsce miły przerywnik a mianowicie; Osiemnaste urodziny dh. Magdy Pisarskiej oraz pięćdziesiąte dh Piotrka Tabackiego. Wręczono im symbolicznie słodkie prezenty.

Zakończył zebranie, dziękując wszystkim zebranym dh Prezes OSP Śmiłowice a zarazem Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Dariusz Gashi, zapraszając wszystkich na tradycyjny poczęstunek. Atmosfera zebrania była twórcza a zarazem bardzo przyjacielska, jak przystało na strażaków.

Zarząd OSP Śmiłowice dziękuje Naczelnemu Redaktorowi naszej strony internetowej Grzegorzowi Bubała za obecność i prace przy redagowaniu widomości.

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia".)
dh Mariusz Dawid

28 stycznia 2014

Nasi na Turnieju Tenisa Stołowego - Paniowy 2014

We wtorek 28 stycznia 2014 roku nasza dwunastoosobowa drużyna pod kierownictwem sołtysa Józefa Świerczyny i kierownika Mariusza Dawida, reprezentująca OSP Śmiłowice i zarazem świetlicę sołecką, wzięła udział w finałach powiatu mikołowskiego Turnieju Tenisa Stołowego w Paniowach o Puchar Prezesa OSP Powiatu Mikołowskiego, wraz z siedmioma innymi drużynami. Zbiórka wraz z odprawą odbyła się pod remizą OSP w Śmiłowicach a zawody rozpoczęły się o godz 900 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 8, własnie w Paniowach. Na początku wszystkich zawodników i zebranych gości przywitał Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego, dh Józef Świerczyna i organizator oraz główny sędzia zawodów Kazimierz Kuchta. Przedstawili też krótko regulamin i plan rozgrywek. Potem odbyły się losowania grup oraz kolejność poszczególnych meczy. Same rozgrywki rozpoczęły sie o godz 930 i trwały do 1330 z przerwą na półmetku. Mecze tenisowe odbywały się w czterech grupach głównych:

- Gr I dla dzieci i młodzieży zrzeszonej w klubach tenisa stołowego.
- Gr II dla dzieci i młodzieży niezrzeszonej do lat 15.
- Gr III dla młodzieży od 16 do 18 lat.
- Gr IV dla młodzieży i dorosłych powyżej 18 lat.

Same rozgrywki były bardzo zacięte a niejednokrotnie bardzo wyrównane. A sam poziom zawodów odznaczał się bardzo wysokim profesjonalizmem. Zawodnicy mogli liczyć na bardzo żywiołowy i mocny doping swoich kibiców i fanów. Całość minęła w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze.

W przerwie można było delektować się ciepłą i pyszną kiełbaską a w czasie zawodów wzmocnić siły słodkim poczęstunkiem, a utracone litry potu uzupełnić zimnymi napojami, za co serdecznie dziękujemy organizatorom. Nasi zawodnicy znów indywidualnie odnieśli wiele sukcesów, jak i drużynowo również. W końcowej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 2 miejsce zdobywając "srebrny puchar".

Na zakończenie tegorocznego turnieju podsumowania dokonał sędzia Kazimierz Kuchta wraz ze współorganizatorem Józefem Świerczyną, a pożegnał wszystkich Prezes Powiatowego Oddziału OSP Sławomir Bijak. Następnie wręczono puchary oraz nagrody indywidualne. Nasz puchar odebrał najbardziej aktywny zawodnik Marcin Kalisz. Potem nastąpiła sesja zdjęciowa, po której wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do Śmiłowic.

Poniżej przedstawiono poszczególne wyniki drużynowe i naszych zawodników w konkretnych grupach.

Drużynowo
1. OSP Bujaków
2. OSP Śmiłowice
3. OSP Paniowy

Gr 1 Zrzeszani w klubach
6. Monika Słowińska

Gr 2 Dzieci i młodzież do lat 15 niezrzeszona
3. Dariusz Chodzidło
6. Łukasz Chodzidło
8. Patryk Gracyalny
9. Wojciech Dawid

Gr 3 Młodzież od lat 16 do 18 niezrzeszona
2. Magdalena Tyrała
4. Tomasz Copik
6. Magdalena Pisarska

Gr 4 Młodzież i dorośli powyżej 18 lat
2. Adam Błaś
3. Marcin Kalisz
4. Michał Lipiński
5. Mariusz Dawid

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia".)
Mariusz Dawid

27 stycznia 2014

Zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego OSP w Mikołowie
odbyło się w OSP Śmiłowice

W poniedziałek 27 stycznia 2014 roku w sali OSP Śmiłowice odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Mikołowie. Delegatów oraz zaproszonych gości przywitał Prezes ZOM w Mikołowie dh Dariusz Gaschi. Zebranie rozpoczęło się pokazem sekcji tutejszej OSP pozorującej udzielenie pomocy wraz z akcja ratowniczą zagrożenia zaczadzeniem i pożaru w mieszkaniu. Akcja przebiegła wzorowo z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Uzyskała ona uznanie delegatów. Całość omówił Naczelnik OSP dh Henryk Kamiński.

Następnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego ds. organizacyjnych dh. Józef Świerczyna przedstawił porządek zebrania, który został przyjęty przez delegatów. Dh Henryk Kamiński przedstawił informacje o działalności OSP Śmiłowice pod kątem udziału w akcjach ratowniczych, specjalistycznych oraz udziału w różnych imprezach sportowo-pożarniczych. Przedstawił również działalność drużyny młodzieżowej. Po nim przedstawiono sprawozdania skarbnika i komisji rewizyjnej. Następnie sprawozdanie złożył Wiceprezes ds. organizacyjnych Zarządu Oddziału Miejskiego w Mikołowie, który przedstawił realizacje imprez sportowych oraz szkoleniowych w terenie zgodnie z planem pracy na 2013 rok. Omówiono również wyjazd na obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do Wisły Malinki w okresie wakacji letnich oraz turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu środowiskowym i miejskim.

Na zakończenie Prezes dh. Dariusz Gaschi podziękował delegatom, gościom oraz członkom honorowym: dh Ryśkowi Stoleckiemu, dh Helmutowi Trzcionce oraz dh Henrykowi Kaliszowi za udział w zebraniu, a paniom z OSP za przygotowanie tradycyjnego poczęstunku i za gościnność. Na tym zebrane Zarządu Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej w Mikołowie zakończono.

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia".)
dh Mariusz Dawid

Skład Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach
Kadencja 2011-2016 rok

[Rozmiar: 48364 bajtów]

Prezes Honorowy - Henryk Kalisz

Prezes - Dariusz Gaschi
Wiceprezes - Józef Świerczyna
Naczelnik - Henryk Kamiński
Zastępca Naczelnika - Piotr Szałowski
Sekretarz - Cyprian Szałowski
Skarbnik - Krystyna Michalska
Członek Zarządu - Karol Kamiński
Członek Zarządu - Szymon Majowski

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący - Piotr Tabacki
Zastępca Przewodniczącego - Gabriel Kołodziej
Członek - Mateusz Sobota

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P.
w Mikołowie z OSP Śmiłowice

Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Dariusz Gaschi
Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Józef Świerczyna
Członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Henryk Kamiński
Członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Piotr Szałowski
Członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Mateusz Sobota

Członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. w Mikołowie

Gabriel Kołodziej

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P.
w Mikołowie z OSP Śmiłowice

Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. - Józef Świerczyna
Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. - Dariusz Gaschi

Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP R.P. w Katowicach

Dariusz Gaschi


Sztandar OSP Śmiłowice

Sztandar OSP Śmiłowice Sztandar OSP Śmiłowice Sztandar OSP Śmiłowice Sztandar OSP Śmiłowice

Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków

Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków

ARCHIWUM

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2013Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.