roku.

  
Śmiłowice herb

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE


ŚWIETLICA SRODOWISKOWA JEST CZYNNA W GODZINACH

PONIEDZIAŁEK 1400 - 2000
WTOREK 1400 - 2000
ŚRODA 1400 - 2000
CZWARTEK 1400 - 2000
PIĄTEK 1400 - 2000
SOBOTA 1200 - 2000


26 października 2014

Turniej FIFA 15 o Puchar Sołtysa

W niedzielę, 26 października bieżącego roku, odbył się w świetlicy środowiskowej, czyli klubie przy OSP w Śmiłowicach II Turniej FIFA 15 o Puchar Sołtysa. Wzięło w nim udział wielu młodych ludzi, dzieci i młodzieży, a niedzielnym finale było 16 najlepszych z ich. Rozpoczął się on o godzinie 14.00 losowaniem do czterech grup rozgrywek po cztery osoby.

Następnie przed rozpoczęciem samych rozgrywek wszystkich zebranych przywitał gorąco, życząc wielu sukcesów i dobrej zabawy, główny organizator, a zarazem sponsor - Sołtys Śmiłowic Józef Świerczyna. W tym miejscu serdecznie mu dziękujemy za organizacje turnieju i za pyszne łakocie, którymi mogli się wszyscy delektować podczas całych zawodów. Po nim głos zabrał główny sędzia turnieju Pan Mariusz Dawid, który krótko i zwięźle przedstawił zasady oraz system rozgrywek. Zaraz po tym rozpoczęły się już mecze w fazie grupowej. Stały one na dobrym poziomie i dały przedsmak tego co miało dziać się w ćwierć finałach. Gorąco dopingowali kibice. Z każdej grupy awansowały dwie osoby. I tak w dalszym toku rozgrywek wzięli udział: Jakub Piwowarczyk, Dawid Kołodziej, Dominik Białek, Adam Błaś, Marcin Kalisz, Tomasz Copik, Dariusz Chodzidło, Mariusz Dawid. Mecze były już profesjonalnie rozgrywane, a o awansie decydowały w większości z nich dogrywki i rzuty karne. Atmosfera była gorąca, przesycona zasadami fair play i pełna humoru. Do pół finałów awansowali prawdziwi mistrzowie: Jakub Piwowarczyk, który zmierzył się w pierwszym meczu z drugim półfinalistą Dominikiem Białkiewm oraz Dawid Kołodziej i Marcin Kalisz, którzy stworzyli drugą parę półfinałową. Były to mecze pełne zaskakujących zwrotów akcji i niejednokrotnie z dużymi niespodziankami. Pierwszy półfinał wygrał po piątej kolejce rzutów karnych Dominik Białek, a drugi Dawid Kołodziej. A więc w meczu o III miejsce spotkali się Jakub Piwowarczyk i Marcin Kalisz. Po zaciętej walce zwycięstwo odniósł Marcin Kalisz. Mistrzem po pasjonującej walce w meczu o I miejsce został Dominik Białek.

Tabela końcowa pierwszej ósemki Pucharów:

1. Dominik Białek
2. Dawid Kołodziej
3. Marcin Kalisz
4. Jakub Piwowarczyk
5. Mariusz Dawid
6. Tomasz Copik
7. Adam Błaś
8. Dariusz Chodzidło

Po tych emocjonujących zawodach zostały wręczone najlepszym zawodnikom przez Sołtysa Józefa Świerczynę puchary, nagrody i dyplomy. Sołtys w ciepłych słowach podziękował wszystkim za wspaniałą atmosferę i prawdziwie uczciwą walkę. Już niedługo trzecia edycja Pucharu.

Obecnie zapraszamy na rozgrywki NBA 15 oraz FIFA 15, które rozpoczynają się już 6 listopada. Zapraszamy!!!

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
Mariusz Dawid

22 Października 2014

Turniej FIFA, dyskoteka

og_30 (56 kB)
Maiusz Dawid

22 Października 2014

Regulamin turnieju FIFA

fifa14 (118 kB)
Maiusz Dawid

20 października 2014

Turniej skata o Puchar Burmistrza – Śmiłowice 2014

W piątek 3 października 2014 roku w Śmiłowicach, w tutejszej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, w godzinach popołudniowych, odbył się turniej skata „O puchar Burmistrza Miasta Mikołowa – Śmiłowice 2014”. W finale turnieju wzięły udział 24 osoby.

Turniej rozpoczął się o godzinie 1700, gdy przybyłych uczestników tej karcianej imprezy przywitał w imieniu Burmistrza Miasta Mikołowa dr inż. Marka Balcera oraz własnym, w bardzo ciepłych słowach radny Dariusz Gaschi, życząc wszystkim owocnych wyników, zwycięstwa oraz satysfakcji z gry, a przede wszystkim dobrej zabawy. Po nim głos zabrał gospodarz Śmiłowic - Sołtys Józef Świerczyna, który dodatkowo zaprosił wszystkich na cykl turniejów skata sportowego „O Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach”.

Po części oficjalnej przeprowadzono losowanie grup, oraz miejsc przy stolikach. Rozgrywki odbywały się w czwórkach oraz trójkach turniejowych. Tradycyjnie turniej składał się z trzech tur rund, a nad całością czuwała komisja turnieju pod kierownictwem p. Mariusza Dawida. Można powiedzieć, że walka była do końca bardzo zacięta i obfitowała w liczne niespodzianki. Była również dosyć wyrównana, dostarczała uczestnikom wiele pozytywnych emocji w czasie współzawodnictwa. Sama atmosfera była gorąca, ale i wesoła, śmiechu było co niemiara. Uczestnicy byli częstowani ciepłymi i zimnymi napojami. Rozgrywki zakończyły się po godzinie 2100.

Po podsumowaniu wyników przez komisję sędziowską, okazało się że pierwsze miejsce zajął i zarazem zdobył Puchar Burmistrza, jeden z najmłodszych graczy, p. Przemysław Dziąćko ze Śmiłowic, drugie zajął p. Józef Kurtycz z Mikołowa , a trzecie p. Józef Zielonka z Kamionki. Puchar, nagrody oraz dyplomy uroczyście wręczył radny Dariusz Gaschi w asyście p. Gabriela Kołodzieja oraz p. Mariusza Dawida. Na zakończenie odbyła się „sesja zdjęciowa” wszystkich biorących udział w turnieju.

W osobnych słowach należy podziękować gorąco Panu Burmistrzowi Markowi Balcerowi oraz Panu radnemu Dariuszowi Gaschi i Sołtysowi Józefowi Świerczynie.

Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne
Mariusz Dawid

20 czerwca 2014

Program pracy świetlicy – klubu podczas wakacji letnich 2014

Podczas tegorocznych wakacji letnich świetlica będzie czynna:
PONIEDZIAŁEK 1200 - 1900
WTOREK 1200 - 1800
ŚRODA 1200 - 1800
CZWARTEK 1200 - 1800
PIĄTEK 1200 - 1900
SOBOTA 1200 - 1800

Klub nie będzie czynny z powodu urlopu w dniach
od 14 lipca do 20 lipca 2014 roku.

Zajęcia będą przeznaczone jak zwykle dla każdego wieku, a więc dla dzieci i młodzieży ze Śmiłowic i okolic, ale szczególnie adresowane będą do naszych milusińskich. Zapraszamy również tych najmłodszych razem z rodzicami. Ramowo nie będzie stałych godzin dla określonych zajęć – będzie to korygowane według zainteresowań uczestników i ustalane na bieżąco i podawane w formie ogłoszeń lub indywidualnych powiadomień np. dla rodziców, między innymi w sprawie wyjść, konkursów czy wycieczek, pikników.

A oto niektóre propozycje:

Zajęcia plastyczno – techniczne skierowane głównie do dzieci, ale i dla młodzieży też. Proponujemy tutaj wykonywanie rysunków i malunków w plenerze (nauka podstaw malarstwa) różnymi technikami malarskimi, wydzieranek, prac z orgiami oraz kirinami płaskiego i przestrzennego. Będziemy również pracowali z modeliną, plasteliną oraz masą solną wykonując m.in. płaskorzeźby czy też różne prace przestrzenne. Oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

Zajęcia sportowe, rekreacyjne – skierowane już do wszystkich, dzieci, młodzieży i dorosłych. Tradycyjnie, jak co roku będą organizowane zajęcia na boisku szkolnym i najbliższej okolicy remizy oraz Śmiłowic. Będą to rozgrywki i treningi w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, „Dwa ognie”, zabawy ogólnorozwojowe, integracyjne z piłką oraz innymi przyborami szkolnymi, jak i bez nich. Przewidywane są też zajęcia z lekkiej atletyki oraz biegi przełajowe, podchody itp. W sali świetlicy odbywać się będzie tenis stołowy, zabawy towarzyskie typu „Głuchy telefon”, „Ciuciu babaka”, „Fanty” itd.

Planowane też są wycieczki po najbliższej okolicy z wykorzystaniem rodziców jako opiekunów, pikniki integracyjne oraz wycieczka do ZOO w Chorzowie.

Zajęcia szachowe i warcabowe połączone z poznawaniem technik i umiejętności związanych z tymi grami, planowania i strategii. W ramach tego typu zajęć dzieci i młodzież będą grały również w różne gry planszowe, towarzyskie, rozwiązywały zagadki, rebusy, kalambury oraz zagadki.

Przewidywane są również różne turnieje, konkursy oraz inne atrakcje, o których systematycznie będziemy pisać na stronie internetowej oraz ogłaszać na tablicy ogłoszeń na świetlicy przy OSP Śmiłowice.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!
Mariusz Dawid

2 czerwca 2014

Dzień Dziecka 2014 w świetlicy

Z okazji Dnia Dziecka, w poniedziałek 2 czerwca 2014 roku, odbyła się w tutejszej świetlicy przy OSP Śmiłowice sportowo-towarzyska i zabawowa impreza dla wszystkich „milusińskich” z sołectwa i okolicy. Przybyło bardzo wiele dzieci, starszych i młodszych, wraz ze swoimi rodzicami. I jak zwykle dominowały mamy, choć tatusiów też nie brakowało. Ta ważna uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 1630.

Na samym początku małych bohaterów tego dnia, oraz ich opiekunów przywitał gospodarz sołectwa oraz tej imprezy Sołtys Józef Świerczyna, który życzył maluchom uśmiechu w każdy dzień, sukcesów w nauce i nie tylko, a w dzisiejszy dzień udanej zabawy i zdobycia wielu nagród. Po nim pałeczkę przejął prowadzący imprezę opiekun świetlicy, Mariusz Dawid oraz wspomagająca go Pani Renata Kalisz. Zaprosili oni dzieci i dorosłych do zajęć sportowych i degustacji słodkości oraz smakowitych napoi, z czego wszyscy bez zastanawiania skorzystali. A zabawy i konkurencje sportowe były ciągle oblegane.

Pierwszymi konkurencjami były różne zabawy sportowo – rekreacyjne z krzesłami, z wykorzystaniem slalomu oraz prostych przyrządów sportowych. Były rozgrywane w formie drużynowej, jak i indywidualnej. Potem odbyła się zabawa z „muzycznymi krzesłami” osobno dla dzieci osobno dla mam. Śmiechu a zarazem waleczności nie było końca. Następnie wszystkie dzieci rzuciły się aby wziąć udział w zabawie „piłka krąży”, grała muzyka, a gdy została wyłączona to dziecko mające piłkę odpadało. Po tej wyśmienitej zabawie przyszła kolej na konkurencję siłową. Było to przeciąganie liny. Pierwsze wystartowały mamusie, którym gorąco kibicowały dzieci. Potem przyszła kolej na nasze pociechy , które walczyły ze wszystkich sił.

W połowie uroczystości przyszła kolej na spokojniejszą konkurencję plastyczną pod tytułem: „ Mój ulubiony bohater”. Wzięły w nim udział prawie wszystkie dzieci a efekt można podziwiać na wystawce w świetlicy. Wszystkie prace były przepiękne a konkurs ten rozstrzygnęła komisja pod przewodnictwem Pani Renaty Kalisz, a składającej się z rodziców. W między czasie poza słodkościami i napojami ciepłymi i zimnymi, wszyscy zostali poczęstowani smacznymi kiełbaskami z grilla, którymi można było zajadać się do woli aż do końca imprezy. Były one przygotowane przez przyjaciół dzieci Marcina Kalisza i Dominika Białka.

Po zajęciach plastycznych odbywały się jeszcze konkurencje i zabawy sportowe, w których brały ciągle udział całe tłumy milusińskich, jak i ich mamusie i tatusiowie. Teraz przyszedł czas na moment kulminacyjny losowanie tak zwanych fantów na loterii. I nie pomyliliśmy się. Loteria ta wzbudziła wiele emocji. A nagród w niej było tyle ze każdy uczestnik losował po trzy a nawet cztery razy. Po niej odbyły się już zabawy integracyjne , ogólnorozwojowe oraz z piłką , jak na przykład : „Kolanko, krzyżyk”, „Piłka parzy”, „Kolory”, „Ciuciubabka” itp. Dodać tu należy, że po każdej konkurencji były wręczane nagrody i również słodkości na pocieszenie.

Cała uroczystość była przesycona wspaniałą atmosferą przesiąkniętą śmiechem i zadowoleniem dzieci i ich opiekunów. Wszyscy świetnie się bawili i spędzili wspaniałe chwile w remizie. Dzieci gorąco podziękowały prosząc o więcej tego rodzaju imprez. W tym miejscu gorące podziękowania dla Sołtysa Józefa Świerczyny, dla współorganizatorów i sponsorów oraz pomocników w prowadzeniu imprezy: Pani Renaty Kalisz, Magdaleny Pisarskiej, Natalii Kalisz, Marcina Kalisza i Dominika Białka.

(Fotoreportaże są dostępne w zakładce "Zdjęcia".)
Mariusz Dawid

22 maja 2014

Konkurs

kon14 (41 kB)
Mariusz Dawid

31 marca 2014

Wspomnienia z ferii

W tym roku, jak zapowiedziano w zaproszeniu, oferta feryjna w świetlicy, jak zwykle była bardzo bogata. Odbywały się zajęcia typowo sportowe, plastyczno-techniczne, towarzysko-rekreacyjne, aż po różnego rodzaju turnieje, w tym zaliczane do edycji turniejów jesienno-zimowych.

Oczywiście z uwagi na Turniej Tenisa Stołowego w Paniowach, od stycznia poczynając oraz w ferie, królowała ta dyscyplina sportu. W ramach niej odbywały się systematycznie i profesjonalnie treningi prowadzone przez mistrzów takich jak: Dominik Białek, Marcin Kalisz, Magdalena Tyrała, Magdalena Pisarska i Tomasz Tabacki, pod czujnym okiem kierownika świetlicy. Odbył się również wewnętrzny turniej tenisa stołowego w czasie ferii, składający się z pięciu rund (w środy i soboty). Zakończony został w poniedziałek tuż po feriach finałem. Rozgrywany był w dwu kategoriach. Dzieci do lat 14 oraz młodzież powyżej lat 15. Ogółem wzięło udział 18 osób. W kategorii starszej wygrał Michał Lipiński, druga była Magdalena Pisarska a trzeci Tomasz Copik. W młodszej tryumfował Dariusz Chodzidło, drugi był Patryk Gracyjalny a trzeci Wojciech Dawid.

A to końcowe tabele:

Grupa do 14 lat

1. Dariusz Chodzidło
2. Patryk Gracyjalny
3. Wojciech Dawid
4. Łukasz Chodzidło
5. Anna Tracka
6. Szymon Grzegorczyk
7. Daniel Knapczyk

Grupa powyżej 15 lat

1. Micha Lipiński
2. Magdalena Pisarska
3. Tomasz Copik
4. Magdalena Tyrała
5. Marcin Kalisz
6. Adam Błaś
7. Piotr Gorol
8. Agnieszka Tyrała
9. Natalia Kalisz
10. Maciej Tabacki

Rozegrane zostały również interaktywne turnieje "FIFA 14" i "FIFA 13" po trzy razy w tygodniu, w sumie 6 rund. Tutaj nie było podziału na grupy wiekowe, gdyż poziom w każdej z nich był wyrównany. Cieszyły się one dużym powodzeniem. W "FIFA 14" zaliczanej do jesienno-zimowej ligi wzięło udział w sumie 12 osób. Oto pierwsza piątka:

1. Dominik Białek 500 p
2. Tomasz Copik 380 p
3. Maciej Dawid 320 p
4. Łukasz Chodzidło 280 p
5. Marcin Kalisz 230 p

W "FIFA 13" wzięło udział 14 osób, głównie dzieci, choć systematycznie grało z nich dziewięciu. Wygrał Damian Wesołowski (440 p), drugi był Maciej Tabacki (330 p) a trzeci Dariusz Chodzidło (320 p). Rozgrywki były arcyciekawe.

Nie było w te ferie śniegu, ale odbył się jednak wirtualny turniej ligi hokejowe "NHL 13". Wzięło w nim udział 13 osób i rozegrano pięć rund. Wszyscy walczyli zaciekle i wytrwale. Niejednokrotnie o kończącym wyniku decydowała dogrywka. Pierwsza piątka to:

1. Patryk Gracyjalny
2. Magdalena Pisarska
3. Wojciech Dawid
4. Łukasz Chodzidło
5. Patrycja Wojtanek

Gościliśmy również sławy amerykańskiej ligi koszykówki "NBA". Szkoda tylko, że w w grze i na ekranie telewizora. Godnie ich jednak zastąpili gracze ze Śmiłowic. Udział wzięło 14 osób a pierwsza trójka to; Dominik Białek, Tomasz Copik, Dariusz Chodzidło.

W świetlicy w czasie ferii odbywały się również rozgrywki w gry stolikowe, karciane i towarzyskie. W ramach tego odbyły się zajęcia kółka szachowego, gdzie dzieci pogłębiały umiejętności tej gry, ćwiczyli też logiczne myślenie, przewidywanie, planowanie nie tylko w grze. Kółko szachowe było poszerzone o rozgrywki w warcaby. Dużym powodzeniem cieszyła się gra "Scrable". Rozegrano w nią mini turniej. Dzieci bawiły się również w gry towarzyskie, w których brali udział nasi dziadkowie i babcie: głuchy telefon, fanty, co by było, gdyby oraz w różne gry logiczne, słowne itp. Starsi grali namiętnie w Tysiąca a młodsi w Makao. Oczywiście było o wiele więcej gier i zabaw, ale nie sposób ich wymienić. Atmosfera podczas nich była bardzo gorąca i pełna radości.

Poza tymi zajęciami w klubie, jak tylko pozwoliła aura, odbywały się zajęcia sportowo - rekreacyjne w terenie i na boisku. Żal tylko, że nie było zajęć typowo zimowych - powodem chroniczny brak śniegu. Na boisku udało się pograć w koszykówkę, rzuty do kosza, a nawet odbył się turniej rzutów karnych, w których wygrał Dariusz Chodzidło. Bawiono się w różne gry z piłką. Dzieci poznawały też najbliższą okolicę oraz grały w podchody. Wszyscy stwierdzili że ferie były udane.

Mariusz Dawid

ARCHIWUM

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE 2013Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.