roku.

  
Śmiłowice herb

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

20 grudnia 2015

Boże Narodzenie

bn_02 (255 kB)
Strażacy OSP Śmiłowice

1 listopada 2015

Zabawa Sylwestrowa

og_72 (111 kB)
Sołtys Sołectwa Śmiłowice Józef Świerczyna

3 października

Musztra w wykonaniu naszych strażaków

Ze strażackim pozdrowieniem
Wiceprezes OSP dh. Józef Świerczyna


27 września 2015

Zabawa Sylwestrowa

og_72 (61 kB)
Sołtys Sołectwa Śmiłowice Józef Świerczyna

27 września 2015

Drugie miejsce OSP Śmiłowice w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Na ładnie przygotowanym boisku i przy pięknej pogodzie w miejscowości Orzesze-Zawada strażakom z OSP Śmiłowice tym razem nie udało się pokonać wszystkich rywali. Ostatecznie zajęliśmy wysokie, bo drugie miejsce w całym Powiecie Mikołowskim. Serdecznie gratulujemy naszym kolegom strażakom z OSP Woszczyce za zdobycie I miejsca w Powiatowych zawodach, które tym razem przygotowała z Zarządem Oddziału Powiatowego Jednostka OSP z Orzesza –Jaśkowic.

150919zsp_01 (103 kB) 150919zsp_02 (101 kB) Zawody Sportowo-Pożarnicze Zawody Sportowo-Pożarnicze Zawody Sportowo-Pożarnicze Zawody Sportowo-Pożarnicze
Ze strażackim pozdrowieniem
Wiceprezes OSP dh. Józef Świerczyna


27 września 2015

Turniej piłki nożnej OSP 2015

W tym roku Turniej Piłki Nożnej pomiędzy jednostkami powiatu mikołowskiego Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się w Bujakowie w sobotę 12 września na tamtejszym boisku sportowym LKS 45 Bujaków. Rozpoczął się wspólną zbiórką drużyn piłkarskich oraz gości i kibiców. W tych finałach udział wzięło osiem drużyn z powiatu mikołowskiego a mianowicie: OSP Gostyń, Gardawice, Śmiłowice, Jaśkowice, Bujaków, jako gospodarz turnieju, OSP Orzesze, oraz strażacy z OSP Mokre. Wszystkich zebranych przywitał bardzo serdecznie Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego w Mikołowie a zarazem członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Katowicach dh Dariusz Gaschi oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego i Miejskiego w Mikołowie dh Józef Świerczyna. Następnie przedstawiono regulamin zawodów wraz z systemem rozgrywek, a w obecności kapitanów drużyn nastąpiło losowanie grup.

I grupa: OSP Bujaków, Orzesze, Woszczyce, Gardawice. II grupa: OSP Śmiłowice, Jaśkowice, Gostyń, Mokre.
Wyniki zawodów w grupach:
I grupa:
OSP Bujaków 7 pkt.
OSP Gardawice 7 pkt.
OSP Woszczyce 3 pkt.
OSP Orzesze 0 pkt.
II grupa:
OSP Jaśkowice 7 pkt.
OSP Śmiłowic 4 pkt.
OSP Gostyń 2 pkt.
OSP Mokre 2 pkt.

W półfinałach spotkały się następujące drużyny OSP Bujaków z OSP Śmiłowice remis 1: 1 w rzutach karnych 3: 1 dla Śmiłowic. II półfinał OSP Gardawice z OSP Jaśkowice 1:0. Tak, więc w meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny OSP Jaśkowice z OSP Bujaków i po wyrównanej grze wygrał zespół z Jaśkowic. W finale o I msc. zagrały OSP Śmiłowice z OSP Gardawice, 2: 0 dzięki czemu OSP Śmiłowice zajęło I miejsce w turnieju. Dla zawodników oraz opiekunów organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz napoje. Na zakończenie zostały wręczone nagrody oraz dyplomy i puchary. Komisja ds. sportu dziękuje zarządowi KS LKS 45 Bujaków oraz Zarządowi OSP Bujaków za pomoc w organizacji turnieju.

Zawody Piłkarskie Zawody Piłkarskie Zawody Piłkarskie Zawody Piłkarskie Zawody Piłkarskie Zawody Piłkarskie
Ze strażackim pozdrowieniem
Wiceprezes OSP dh. Józef Świerczyna


10 września 2015

Obóz Szkoleniowy młodych strażaków

15ob_01 (152 kB) Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015 Obóz szkoleniowy 2015
Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego
ZOSP RP w Mikołowie
Dariusz Gaschi


10 września 2015

Podziękowania dla strażaków za pomoc w likwidacji szkód
po lipcowej nawałnicy

podziękowanie_od_starosty (95 kB)
Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego
ZOSP RP w Mikołowie
Dariusz Gaschi


13 czerwca 2015

Miejskie Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP
Zarządu Oddziału Miejskiego w Mikołowie

150613zs (109 kB) Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie Zawody Strażackie
Wiceprezes ds. organizacyjnych
dh. Józef Świerczyna


23 maja 2015

Strażacy mieszkańcom z okazji miesiąca przeciwpożarowego

Tradycyjnie, jak co roku strażacy naszej jednostki OSP zorganizowali na terenie sportowo rekreacyjnym festyn dla mieszkańców sołectwa oraz ich rodzin. Wyjątkowo w tym roku pogoda nam nie sprzyjała, ale dzięki nowemu namiotowi Sołeckiej Rady i tą przeszkodę pokonaliśmy. Przy rytmach wspaniałej orkiestry niezależnie od aury bawiliśmy się prawie do północy. Strażacy, jako poczęstunek przygotowali mieszkańcom grochówkę z kuchni polowej oraz pyszności gastronomiczne Pana Damiana Herdziny naszego stałego współorganizatora, za co mu serdecznie dziękujemy.

Ze strażackim pozdrowieniem
Wiceprezes OSP dh. Józef Świerczyna

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia".)

22 maja 2015

Pani Teresa Piotrowska - Minister Spraw Wewnętrznych w Śmiłowicach

Naszą Jednostkę odwiedzili między innymi:
- Teresa Piotrowska Minister Spraw Wewnętrznych,
- gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej,
- nadbrygadier Marek Rączka Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
- Henryk Jaroszek Starosta Mikołowski,
- I Zastępca Burmistrza Mikołowa Bogdan Uliasz
- przedstawiciele służb mundurowych.

Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister Wizyta Pani Minister
Więcej na temat wizyty Pani Minister w Mikołowie można przeczytać na stronach:
(kliknij w poniższy link)
www.katowice.kwpsp.gov.pl
http://www.mikolowski.pl
Prezes OSP Śmiłowice
Dariusz Gaschi


17 marca 2015

Podwójne święto strażaka 2015

W piątek 1 maja 2015 roku w naszej miejscowości miały miejsce obchody tak zwanego Dnia Strażaka, którego kulminacyjnym punktem była uroczysta msza święta właśnie w intencji strażaków oraz ich rodzin, jak również sympatyków OSP Śmiłowice, którą odprawił proboszcz tutejszej parafii, ksiądz Antoni Cebula. Ale zacznijmy od początku… Wszyscy strażacy spotkali się pod remizą przy OSP Śmiłowice o godzinie 15.15. Po krótkich przygotowaniach ruszyliśmy kolumną na czele z pocztem sztandarowym w kierunku kościoła. Pochód zamykał samochód bojowy z tutejszej straży pożarnej. Kolumnie towarzyszyli również mieszkańcy sołectwa. O 16 rozpoczęła się wspomniana uroczysta msza sprawowana przez proboszcza parafii Antoniego Cebulę, który na początku serdecznie i bardzo ciepło przywitał wszystkich zgromadzonych w kościele. Dodatkowo podczas homilii ksiądz życzył strażakom zdrowia i wytrwałości, zadowolenia ze służby, jak i wszystkiego dobrego. Wspomniał również o zmarłych członkach OSP Śmiłowice. Po mszy wyruszyliśmy na tutejszy cmentarz, na którym zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych strażaków i uczciliśmy ich pamięć minutą ciszy. Następnie kolumną wróciliśmy do remizy, gdzie zakończyła się część oficjalna. Po niej wszyscy zaproszeni i strażacy spotkali się towarzysko, gdzie można było się delektować pysznościami z grilla i skosztować chłodnych napoi.

Drugą odsłoną obchodów Dnia Strażaka były uroczystości niedzielne z 3 maja w Mikołowie. Uroczystości te dla naszych strażaków i młodzieży z OSP Śmiłowice rozpoczęły się zbiórką przed remizą o godzinie 12.45, gdzie dokonano przeglądu umundurowania i sprzętu przed wyjazdem do Mikołowa. Po niej udaliśmy się samochodami na miejsce, na plac przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie. Tam dołączyliśmy do innych. Na miejscu sformowaliśmy kolumnę marszową i ruszyliśmy na uroczystą mszę świętą do Bazyliki pod wezwaniem Św. Wojciecha, sprawowanej w intencji straży pożarnej, jej członków oraz ich rodzin. Z przodu akompaniowała nam orkiestra z KWK „Bolesław Śmiały”, a za nimi dumnie szły poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz oficjele. Kroczyły również drużyny dziecięce i młodzieżowe, i sami strażacy. Za nimi szli licznie zgromadzeni sympatycy. I tak dotarliśmy do bazyliki, a mszę odprawił proboszcz ks. Mirosław Godziek wraz z wikarymi. Obecny był również ks. pastor Kornel Undas. Obydwaj zwrócili się z ciepłymi słowami do wszystkich zgromadzonych i podkreślili ważną rolę, jaką w życiu codziennym i podczas kataklizmów pełni straż , jej wzór postępowania dla innych, ofiarność i bezinteresowną pomoc.

Po mszy w tej samej kolumnie pomaszerowaliśmy krokiem defiladowym, którego nie powstydziłaby się kompania honorowa wojska polskiego, na dalsze uroczystości na mikołowski Rynek. Po drodze zapalaliśmy znicze oraz składaliśmy kwiaty pod pomnikami i tablicami pamięci narodowej. Po wykonaniu zbiórki oraz przy dźwiękach hymnu państwowego została wciągnięta flaga a Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP dh Sławomir Bijak przyjął meldunek i zwizytował oddziały straży pożarnej uczestniczące w uroczystościach. Po chwili przywitał wszystkich bardzo gorąco i w kilku słowach określił trudną służbę strażaków. Po tym wstępie zostały wręczone medale oraz wyróżnienia za wzorową służbę czynnym i już też emerytowanym strażakom. Między innymi za 40 lat członkostwa w OSP Śmiłowice dh Henryk Kalisz. Wręczali je wspomniany już Prezes dh Sławomir Bijak, Przewodniczący Rady Gminy, Komendant PSP w Mikołowie St. Bryg. Dariusz Witkowski oraz dh Dariusz Gashi. Po tym kulminacyjnym momencie po parę zdań z życzeniami powiedzieli przedstawiciela władz wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Na zakończenie podsumowania dokonał i zaprosił na część nieoficjalną Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP Sławomir Bijak. Dodać należy, że za działalność straży pożarnej za 2014 rok nasza jednostka zajęła świetne drugie miejsce, tuż za jednostką z Mikołowa.

Na zakończenie wszyscy poszliśmy zdegustować przepyszną grochówkę oraz poudzielać się towarzysko. W świetnych humorach wróciliśmy do Śmiłowic.

Dh Mariusz Dawid
(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia".)

12 maja 2015

Festyn strażacki

og_60 (55 kB)
Zarząd OSP Śmiłowice

21 kwietnia 2015

Obchody Dnia Strażaka

15osp1 (41 kB) 15osp2 (48 kB)
Zarząd OSP Śmiłowice

21 kwietnia 2015

ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE

W dniu 13.06.2015 r. o godzinie 900 w Sołectwie Bujaków na boisku sportowym odbędą się Zawody Sportowo Pożarnicze Zarządu Oddziału Miejskiego w Mikołowie. Organizatorem jest ZOM, OSP Paniowy oraz OSP Bujaków. Mieszkańców oraz sympatyków pożarnictwa serdecznie zapraszamy.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Józef Świerczyna

19 kwietnia 2015

Regulamin zawodów OSP

zosp1 (76 kB) zosp2 (107 kB) zosp3 (98 kB)
Zarząd OSP Śmiłowice

5 kwietnia 2015

Życzenia Wielkanocne

Życzenia
Strażacy OSP Śmiłowice

28 lutego 2015

Zebranie Sprawozdawcze OSP

W dniu 28 lutego 2015 roku o godzinie 1700 odbyło się Walne Zebranie OSP w Śmiłowicach. Na samym początku nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru na salę oraz uczczenie minutą ciszy nieżyjących strażaków oraz członków rodzin strażackich. Następnie głos zabrał Prezes OSP dh Dariusz Gaschi. Przywitał wszystkich zebranych, w tym zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Mikołowa Stanisława Piechulę, Przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Rupika, Zastępcę Komendanta KP PSP Mikołów Dariusza Bujała, Członka Prezydium ZOP ZOSP RP we Mikołowie Joannę Kociubińską, Proboszcza tutejszej parafii Antoniego Cebulę, Radnego Remigiusza Kusia i Sołtysa Śmiłowic Józefa Świerczynę, oraz licznych przedsiębiorców, sponsorów i sympatyków. Teraz przedstawiono porządek zebrania, które okazało się prawomocne, gdyż na sali obecnych było 68 % członków OSP Śmiłowice. W tym momencie nastąpił wybór przewodniczącego zebrania, którym został dh Dariusz Gaschi, oraz skład poszczególnych komisji: - mandatowej i skrutacyjnej (Michał Gaschi, Łukasz Muskietorz, Tomasz Kamiński) i uchwał i wniosków (Karol Kamiński, Piotr Szałowski, Michał Lipiński). Protokolantem został dh Cyprian Szałowski.


Po rozpoczęciu i czynnościach wstępnych głos zabrał Naczelnik OSP Śmiłowice dh Henryk Kamiński, który przedstawił sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach za rok 2014. Przedstawia się ono następująco:

- Szkolenie. W miesiącach luty – kwiecień przygotowywano młodzież szkół podstawowych w Borowej Wsi do Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 24 lutego dla młodzieży z Zespołu Szkół w Borowej Wsi zorganizowano eliminacje szkolne. Laureaci w grupie szkół podstawowych i gimnazjum wzięli udział w eliminacjach miejskich OTWP. 26 lutego w świetlicy OSP Mokre odbyły się eliminacje miejskie OTWP, a 3 kwietnia w Orzeszu – Zawadzie w Gimnazjum Nr 2 odbyły się eliminacje powiatowe. W tym roku nasi reprezentanci nie zajęli punktowanych miejsc, jednak zajmowali czołowe lokaty w swoich grupach reprezentując szkoły z terenu Mikołowa. 12 kwietnia zastęp GCBA 5/24 JELCZ brał udział w ćwiczeniach Kompanii Odwodowej OSP zorganizowanych przez Komendę Miejską PSP w Tychach. 28 kwietnia jednostka zabezpieczała przebieg samochodowego rajdu, który odbywał się w Mikołowie W dniach 19 maja do 2 lipca w Powiatowej PSP w Mikołowie odbyło się szkolenie podstawowe dla strażaków OSP realizowane jednoetapowo. Uczestniczący w szkoleniu druhowie uzyskali prawo do udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych. 31 maja nasza jednostka reprezentowała powiat w wojewódzkich zawodach pożarniczo – sportowych, które przeprowadzono w Jastrzębiu Zdroju, zakończone bardzo dobrym wynikiem. 7 czerwca nasza jednostka była organizatorem Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Mikołowie. Zawody odbyły się na terenie sportowo - rekreacyjnym obok byłej Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach. Jednostka wystawiła trzy drużyny: męska i mieszana w grupie A oraz mieszana w grupie CTiF. Nasi odpowiedni zajęli według kolejności 1 miejsce i dwa razy 2. W dniach 14 czerwca do 29 czerwca czterech naszych druhów uczestniczyło w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Było one zorganizowane przez Wojewódzka Stację Pogotowia ratunkowego w Katowicach. W dniach 30 czerwca do 12 lipca sześciu druhów MDP uczestniczyło w obozie szkoleniowym w Wiśle Malince. Jednym z opiekunów był dh Józef Świerczyna. 12 lipca jednostka przeprowadziła pokaz ratownictwa drogowego połączony z udzielaniem pierwszej pomocy przed klubem Fraktal w Mikołowie. 18 października Komendant Miejski ZOSP w Mikołowie zorganizował ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z terenu miasta Mikołowa na obszarze leśnym Starganiec na Kamionce.

- Sport. 28 stycznia jednostka uczestniczyła w miejskim turnieju tenisa stołowego w SP w Paniowach. Jednostka uczestniczyła także w Turnieju Piłkarskim jednostek OSP ZOP i ZM ZOSP RP w Mikołowie, gdzie zajęła II miejsce. 27 października członkowie naszej jednostki uczestniczyli w powiatowym turnieju piłki siatkowej. Nasza drużyna zajęła V miejsce. Jak co roku w miesiącach październik – marzec w naszej jednostce odbywał się turniej skata sportowego o puchar Prezesa OSP.

- Działalność OSP. 18 lutego nasza jednostka była kontrolowana przez Komisję Rewizyjną ZM ZOSP w Mikołowie. Wyniki zostały zawarte w osobnym protokole. 15 lutego dla członków i sympatyków naszej jednostki zorganizowana została zabawa taneczna. 3 maja w intencji członków OSP Śmiłowice została odprawiona uroczysta msza święta w tutejszym parafialnym kościele , a na cmentarzu zapalono symboliczne znicze. 4 maja członkowie naszej jednostki uczestniczyli w miejskich obchodach Dnia Strażaka. A 31 czerwca nasza jednostka zorganizowała festyn dla naszych strażaków i naszych sympatyków oraz mieszkańców naszej miejscowości. Udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich PSP oraz samorządowych szczebla powiatowego i miejskiego, władze związku OSP RP itd. 11 maja delegacja naszej jednostki oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w Jubileuszu OSP Mokre. 7 września w uroczystościach 110 - lecia OSP Orzesze uczestniczyli nasi zaproszeni strażacy oraz poczet sztandarowy. W dniach 26 do 28 września Zarząd jednostki zorganizował wycieczkę do Karpacza – w wyjeździe uczestniczyło 28 druhów. We współzawodnictwie jednostek OSP Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Mikołowie jednostka nasza zajęła III miejsce a w 2014 roku było podobnie.

- Współpraca. Na bieżąco jednostka OSP Śmiłowice i jej członkowie współpracują z lokalnymi organizacjami: Sołtysem Józefem Świerczyną, Kołem Gospodyń Wiejskich, świetlicą środowiskową, kościołem parafialnym jak i ze zwykłymi mieszkańcami. 6 września jednostka nasza udzieliła pomocy w organizacji i zabezpieczeniu Dożynek Miejskich w Śmiłowicach. 27 września nasi druhowie brali udział w zabezpieczaniu trasy Mikołowskiego Biegu Ulicznego. W dniach 15 – 16 listopada zabezpieczali również trasę wyścigu zaprzęgów w Mikołowie – Kamionce. 8 grudnia zorganizowano wizytę Św. Mikołaja, a 10 w świetlicy naszej jednostki gościliśmy seniorów i osoby samotne na spotkaniu opłatkowym.


W kilku jeszcze słowach Naczelnik dh Henryk Kamiński opowiedział o uroczystościach kościelnych, w której uczestniczyli członkowie OSP. Wspomniał o członkach i sympatykach, którzy już odeszli na wieczna wartę. Przedstawił również zakupy sprzętu, bieżące remonty itp.

Po tym obszernym wystąpieniu swoje sprawozdania przedstawiali kolejno: dh Krystyna Michalska ( sprawozdanie i projekt planu finansowego ); dh Mateusz Sobota ( sprawozdanie Komisji Rewizyjnej OSP ) ; inne sprawy, w tym plan działalności dh Henryk Kamiński.

Następnie doszło do głosowań nad sprawozdaniami, które przyjęto przez aklamację. Potem nastąpiła dyskusja, w której wzięło udział pięć osób – członków OSP oraz czterech zaproszonych, w tym przewodniczący Rady Miejskiej Michał Rupik oraz Burmistrz Stanisław Piechula.

Na koniec podjęto następujące uchwały i wnioski:
1. W sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego za rok 2014.
2. W sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności za rok 2014.
3. W sprawie przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
4. W sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi OSP w Śmiłowicach za rok 2014.
5. W sprawie zatwierdzenia planu działalności i planu finansowego na rok 2015 bez żadnych zmian.
6. W sprawie ustalenia wysokość składki członkowskiej na rok 2015 na kwotę 12,00 zł dla członków czynnych oraz 2 zł dla członków MDP.

Udzielono również absolutorium Zarządowi OSP w Śmiłowicach. Na koniec głos zabrał Sołtys Józef Świerczyna, który podziękował gorąco wszystkim strażakom za pomoc i współprace na rzecz środowiska lokalnego i życzył wszystkim owocnej działalności strażackiej oraz zdrowia.


Potem nastąpiła część mniej oficjalna, gdzie wszyscy zgromadzeni mogli degustować podane frykasy.

Dh Mariusz Dawid

10 lutego 2015

Powiatowy turniej tenisa stołowego – Paniowy 2015

We wtorek 10 lutego w tamtejszej Szkole Podstawowej Numer 8 w Paniowach, na sali gimnastycznej, odbył się kolejny Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 900 zbiórką uczestniczących drużyn. Wszystkich serdecznie przywitał Zastępca Prezesa dh Józef Świerczyna oraz główny sędzia zawodów Pan Kazimierz Kuchta. Przedstawili oni regulamin oraz plan przebiegu zawodów. Potem rozlosowano zawodników do poszczególnych grup i par rozgrywkowych w poszczególnych kategoriach. ( Były to cztery kategorie: grupa profesjonalna z zawodnikami z licencją, grupa dzieci do lat 15, grupa młodzieży od 16 do 18 lat oraz czwarta młodzież i dorośli powyżej 18 lat ). Rozgrywki odbywały się jednocześnie na 7 stołach.

Same mecze tenisa stołowego były bardzo zażarte i na bardzo wysokim poziomie, często wyrównane, a zawodnikom nie brakowała charyzmy i ambicji. Dopisali również kibice, którzy gorąco zagrzewali do walki swoich zawodników. W sumie drużynowo nasza drużyna ze Śmiłowic zajęła drugie miejsce, tracąc tylko 3 punkty do złotej z Bujakowa. Jest to duży sukces naszych zawodników, gdyż w tym roku jechaliśmy w bardzo osłabionym składzie. W przerwie zawodów można było się posilić bardzo dobrą gotowaną kiełbaską z bułka oraz napić się pysznych napojów, jak również osłodzić sobie czas smakołykami. Za to wszystko dziękujemy gorąco organizatorom. Na zakończenie wręczono puchary i nagrody. Wszystkich pożegnał uroczyście Prezes Zarządu OSP dh Sławomir Bijak. W bardzo dobrych humorach wróciliśmy do Śmiłowic.

W kategorii zrzeszonych z licencją 5 miejsce zajęła Monika Słowicka. W kategorii do lat 15 pierwsze miejsce zajął Dariusz Chodzidło, drugie Wojciech Dawid, a trzeci był Łukasz Chodzidło, 5 – Paweł Tomala i 7 – najmłodszy zawodnik zawodów Szymon Tomala. W kategorii 16 – 18 lat druga była Magdalena Tyrała. Wśród najstarszej grupy drugie miejsce zajął Marcin Kalisz, piąte Magdalena Pisarska, 6 – Mariusz Dawid, 7 – Agnieszka Tyrała, 9- Maciej Dawid i 10 – Tomasz Copik.

Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego
Dh Mariusz Dawid

2 lutego 2015

1 % podatku

OSP Śmilowice zwraca się do mieszkanców i sympatyków pożarnictwa o przekazanie 1% rocznego podatku na działalność statutową naszej OSP.

og_45 (44 kB)
Prezes OSP Śmiłowice
Dariusz Gaschi


28 stycznia 2015

Zebranie Sprawozdawcze

og_01 (54 kB)
Prezes OSP Śmiłowice
Dariusz Gaschi


21 stycznia 2015

Plan pracy na 2015 r.

ppzop (92 kB)

ppzom1 (101 kB) ppzom2 (109 kB)
dh Józef Świerczyna

Skład Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach
Kadencja 2011-2016 rok

[Rozmiar: 48364 bajtów]

Prezes Honorowy - Henryk Kalisz

Prezes - Dariusz Gaschi
Wiceprezes - Józef Świerczyna
Naczelnik - Henryk Kamiński
Zastępca Naczelnika - Piotr Szałowski
Sekretarz - Cyprian Szałowski
Skarbnik - Krystyna Michalska
Członek Zarządu - Karol Kamiński
Członek Zarządu - Szymon Majowski

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący - Piotr Tabacki
Zastępca Przewodniczącego - Gabriel Kołodziej
Członek - Mateusz Sobota

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P.
w Mikołowie z OSP Śmiłowice

Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Dariusz Gaschi
Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Józef Świerczyna
Członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Henryk Kamiński
Członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Piotr Szałowski
Członek Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. - Mateusz Sobota

Członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP R.P. w Mikołowie

Gabriel Kołodziej

Przedstawiciele do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P.
w Mikołowie z OSP Śmiłowice

Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. - Józef Świerczyna
Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. - Dariusz Gaschi

Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP R.P. w Katowicach

Dariusz Gaschi


Sztandar OSP Śmiłowice

Sztandar OSP Śmiłowice Sztandar OSP Śmiłowice Sztandar OSP Śmiłowice Sztandar OSP Śmiłowice

Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków

Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków Dyplomy i puchary zdobyte przez strażaków

ARCHIWUM

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2014

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2013Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.