roku.

  
Śmiłowice herb

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE


ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA JEST CZYNNA W GODZINACH

PONIEDZIAŁEK 1200 - 2000
WTOREK 1200 - 2000
ŚRODA 1200 - 2000
CZWARTEK 1200 - 2000
PIĄTEK 1200 - 2000


9 lipca 2017

Pieczenie pizzy

Dzięki uprzejmości przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich w Śmiłowicach (p.Celiny i p.Doroty) dzieciaki z tutejszej świetlicy mogły się fajnie bawić. W środę 28 czerwca każdy z uczestników zajęć mógł zrobić swoją ulubioną pizzę. Sam wypiek przejęły miłe Panie z KGW. Mam nadzieję, że własna produkcja smakowała wszystkim wybornie! Jak widać na załączonych zdjęciach integracja wszystkich uczestników zajęć ciągle wzrasta. Śmiłowice górą!

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia")
Wiesława Stawska

2 lipca 2017

Świetlica w wakacje

2017wakacje (48 kB)
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


3 czerwca 2017

Dzień dziecka w świetlicy

Obchody Dnia dziecka w Śmiłowicach odbywały się od 1 czerwca w tut. świetlicy. Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami dostarczone przez mikołowski MOPS. Przewodnim tematem obchodów były zagrożenia związane z korzystaniem z gier komputerowych. Plakaty tematyczne dzieci i młodzież przygotowały z dużym wyprzedzeniem. Zdobiły one ogrodzenie boiska OSP w dniu 3 czerwca, gdzie została zorganizowana kulminacyjna impreza obchodów Dnia dziecka w Śmiłowicach. O godz.16-tej Sołtys powitał wszystkich zebranych i przedstawił plan imprezy, która rozpoczęła się pokazem gaśniczym naszych strażaków. Kolejną atrakcją były wycieczki dzieci po okolicy Śmiłowic, pięknym drewnianym wozem, zorganizowane przez naszego radnego. Do godziny 20-tej wspólnej zabawie towarzyszyły humory i pogoda. Organizowane mecze i konkursy z udziałem dzieci jak i rodziców - zwykle kończyły się wręczaniem nagród ich uczestnikom. Oczywiście nie obyło się bez kiełbasek grillowanych przez p. Celinę, słodyczy oraz napoi chłodzących. Wszystkim zaangażowanym w tegoroczne obchody Dnia dziecka wszystkie dzieciaki serdecznie dziękują.

(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia")
Wiesława Stawska

25 kwietnia 2017

21 kwietnia Szkaciorze w Śmiłowicach zakończyli sezon

21 kwietnia 2017 r. zakończono czterdziesty ósmy sezon turniejów skata sportowego o Puchar Prezesa OSP Śmiłowice, który rozpoczął się 30 września 2016 roku. Wszystko zaczęło się, jak co roku, od dwurundowego turnieju skata, który nie wliczał się do ogólnej klasyfikacji. Po zakończeniu dwurundowych zmagań wszyscy zostali zaproszeni do ‘’dużej Sali’’ na podsumowanie sezonu i wręczenie nagród.

Do momentu ogłoszenia końcowych wyników , statystyki sezonu przedstawił Gabriel Kołodziej. Rozegrano 18 turniejów kwalifikacyjnych oraz turniej kończący i podsumowujący sezon. Zgodnie z przyjętymi zasadami, każdemu z uczestników zaliczano do klasyfikacji końcowej 14 najlepszych wyników. W rozgrywkach wzięły udział 34 osoby, ale aż dziesięciu uczestników rozegrało jeden lub dwa turnieje.

Średnio w turnieju grało 18 osób i utrzymał się wynik z poprzedniego sezonu. Co najmniej 14 turniejów rozegrało 14 osób, a wszystkie 18 rozegrali Gerard Majowski oraz Szczepan Kłysz.
Najwyższe wyniki w sezonie uzyskali:
Gerard Majowski - 2952
Piotr Tabacki – 2627
Karol Tyrała – 2620

Po przedstawianiu statystyk, została przedstawiona klasyfikacja końcowa oraz nastąpiło wręczenie przez Prezesa OSP Smiłowice dh Dariusza Gaschi oraz przewodniczącego sekcji skata sportowego dh Piotra Tabackiego pucharu i dyplomów sześciu najlepszym zawodnikom w ogólnej klasyfikacji, która ukształtowała się następująco:

2017_skat_02 (36 kB)

Najbardziej emocjonującym punktem zakończenia było głosowanie na „murorza” sezonu, którego wybierają w głosowaniu tajnym uczestnicy turniejów. Po podliczeniu głosów bezkonkurencyjnym „murorzem” sezonu 2016/2017 został wybrany D. Gaschi, któremu została wręczona okolicznościowa pamiątkowa kielnia murarska.

Klasyfikacja
Kliknij by powiększyć
Podsumowanie sezonu skata sportowego

Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


5 marca 2017

Luty w śmiłowickiej świetlicy

Miesiąc luty rozpoczął się mroźną zimą, a kończy się oznakami wiosny. Pierwsze dni miesiąca w zajęciach świetlicy to dużo nauki szkolnej po zakończonych feriach zimowych oraz różne formy zabawy. Zabawą były przygotowane przez uczestników plakaty o tematyce "zima w Śmiłowicach" wykonywane głównie farbami. Dużo czasu spędzaliśmy na powietrzu m.in. przed zajęciami w bibliotece i seansem filmowym. Tradycyjny już okres walentynkowy spędziliśmy na przygotowywaniu kartek z życzeniami, które stanowią wystawę na świetlicy. Dużą część wykonawcy postanowili wręczyć kochanym przez nich osobom. Ukoronowaniem naszych zajęć w lutym była organizacja pieczenia pączków w tłusty czwartek. Z wyprzedzeniem ustalonej daty przy dużym zaangażowaniu rodziców zostały dostarczone produkty do wypieku. Przy dużym uczestnictwie przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich Pani Celiny i Pani Ani mogliśmy bezpiecznie wytwarzać i piec pączki. Wszyscy uczestnicy fajnie się bawili.


(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Zdjęcia")
Wiesława Stawska

3 lutego 2017

Co nowego w świetlicy

Miesiąc grudzień i styczeń na świetlicy minął nam zbyt szybko. Grudzień upłynął pod znakiem świąt Bożego Narodzenia. Dekorowaliśmy z dziećmi i młodzieżą choinkę i całą świetlicę. Odwiedził nas św. Mikołaj, który dzięki sołtysowi obdarował prezentami blisko 100 dzieciaków. Dzieci do tej pory wspominają super wieczerzę wigilijną w świetlicy w Mikołowie.

Miesiąc styczeń to zajęcia zarówno w świetlicy jak i na zewnątrz. Dzięki hojności MOPS-u z Mikołowa nasza świetlica otrzymała kolejne "prezenty", min fajne wieszaki oraz duże tablice korkowe. Tablice te w ramach zajęć dzieci mogły dekorować informacjami i pracami. Ze względu na mroźną zimę, korzystaliśmy z uroków śniegu pod każdym możliwym względem. Z kolei dzięki zajęciom w bibliotece w Śmiłowicach wykonaliśmy super maski karnawałowe.

Wiesława Stawska

ARCHIWUM

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE 2016

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE 2015

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE 2014

ŚWIETLICA PRZY O.S.P. ŚMIŁOWICE 2013Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.