roku.

  
Śmiłowice herb

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

24 grudnia 2017

Życzenia na Boże Narodzenie 2017

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
życzą
strażacy OSP Śmiłowice

bn_2017_1 (170 kB)
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


16 września 2017

Strażacy Powiatu Mikołowskiego tym razem w akcji ale na murawie boiska

Tradycyjnie jak co roku strażacy z jednostek OSP Powiatu Mikołowskiego przy typowo piłkarskiej pogodzie rywalizowali na murawie boiska o najlepszą drużynę w piłce nożnej o puchar Starosty Powiatu Mikołowskiego. Pod przewodnictwem Wiceprezesa ZOP Józefa Świerczyny w tym roku w dniu 16.09.2017r turniej rozegrano na terenach sportowo -rekreacyjnych w Sołectwie Śmiłowice. Pod nieobecność Prezesa dh.Sławomira Bijaka - inne obowiązki służbowe - strażaków przywitał Wiceprezes ZOP. W turnieju rywalizowali strażacy z OSP Bujaków, Gardawic, Jaśkowic, Gostyni oraz gospodarze OSP Śmiłowice. W sportowej atmosferze turniej zakończono w następującej kolejności:
I miejsce OSP Bujaków,
II miejsce OSP Śmiłowice,
III miejsce OSP Gostyń.

Nie zapomniano również o najmłodszym strażaku na boisku którym był dh. Marcin Janiak z OSP Bujaków. Puchary oraz dyplomy uczestnikom wręczali Wiceprezes ZOP Józef Świerczyna , oraz członkowie komisji ds. sportu dh. Joanna Kociubinska i DH Piotr Rzepka. Spotkanie w miłej i sportowej atmosferze zakończono wspólnym posiłkiem.

Turniej piłki nożnej Turniej piłki nożnej Turniej piłki nożnej Turniej piłki nożnej Turniej piłki nożnej
Komisja ds. sportu przy ZOP ZOSP R.P.w Mikołowie

3 września 2017

Turnieje skata sportowego - sezon 2017/2018

og_140 (80 kB)
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


26 lipca 2017

Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince

Czas wakacji to dla większości uczniów czas odpoczynku, zabawy, odprężenia, relaksu. Tymczasem grupa 36 młodych mikołowskich adeptów pożarnictwa tegoroczną przerwę w szkole rozpoczęła bardzo aktywnie, bo od dwutygodniowego obozu szkoleniowo – wypoczynkowego MDP w Wiśle – Malince. Przez te pierwsze dni wakacji młodzież z mikołowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zdobywała wiedzę oraz doskonaliła swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzi i mienia.

Jak przystało na formację mundurową plan dnia był ściśle określony. I tak, o godzinie siódmej rano rozbrzmiewał dźwięk syreny strażackiej oznajmiając wszystkim uczestnikom obozu, że już czas na poranną zbiórkę. Po niej krótki rozruch, kontrola czystości, śniadanie i już rozpoczynały się zajęcia z teorii pożarniczej prowadzone przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie. Po wykładach, o godzinie 13.30 obiad w obozowej stołówce, godzinna przerwa na odpoczynek i do boju – czas ćwiczeń. Na zajęciach praktycznych uczestnicy obozu w podziale na plutony doskonalili swoje umiejętności ćwicząc podstawowe rozwinięcia bojowe, podawanie średniej piany gaśniczej, techniki czerpania wody z cieków i akwenów czy obsługa drabin przystawnych. W programie obozu nie mogło zabraknąć zajęć specjalistycznych. I tak z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy szkolenie przeprowadzali panowie Tomasz i Michał – ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Natomiast pod okiem instruktora pana Tomasza, uczestnicy obozu ćwiczyli techniki ratownictwa wysokościowego przy użyciu technik alpinistycznych.

Po kolacji, czyli po godzinie 1930 na obozie królowały sport i rekreacja. Obozowicze najchętniej grali w siatkówkę i w piłkę ręczną. Była też możliwość udziału w sportach strażackich, takich jak piłka wodna lub strażackie kręgle.

W ramach zgrupowania odbyły się trzy wycieczki. W pobliskie góry pod okiem pani Przewodnik. Do centrum Wisły oraz autokarem do fabryki pojazdów pożarniczych w Bielsku Białej, gdzie uczestnicy obozu zobaczyli jak powstają samochody dla straży pożarnej.

Pod koniec obozu odbył się egzamin sprawdzający nabytą wiedzę i umiejętności. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał świadectwo potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Ponadto przyznano szczególne wyróżnienia:
dh Aleksandrze Błaszczyk za największą aktywność w sporcie,
dh Dominikowi Pucherowi za najlepsze wyniki w nauce,
dh Iwonie Hanus za wzorową postawę i tytuł najsympatyczniejszego obozowicza.

Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince Obóz szkoleniowo - wypoczynkowego MDP w Wiśle Malince
Sekretarz ZOM ZOSP RP w Mikołowie
Druhna Monika Rożek


25 kwietnia 2017

21 kwietnia Szkaciorze w Śmiłowicach zakończyli sezon

21 kwietnia 2017 r. zakończono czterdziesty ósmy sezon turniejów skata sportowego o Puchar Prezesa OSP Śmiłowice, który rozpoczął się 30 września 2016 roku. Wszystko zaczęło się, jak co roku, od dwurundowego turnieju skata, który nie wliczał się do ogólnej klasyfikacji. Po zakończeniu dwurundowych zmagań wszyscy zostali zaproszeni do ‘’dużej Sali’’ na podsumowanie sezonu i wręczenie nagród.

Do momentu ogłoszenia końcowych wyników , statystyki sezonu przedstawił Gabriel Kołodziej. Rozegrano 18 turniejów kwalifikacyjnych oraz turniej kończący i podsumowujący sezon. Zgodnie z przyjętymi zasadami, każdemu z uczestników zaliczano do klasyfikacji końcowej 14 najlepszych wyników. W rozgrywkach wzięły udział 34 osoby, ale aż dziesięciu uczestników rozegrało jeden lub dwa turnieje.

Średnio w turnieju grało 18 osób i utrzymał się wynik z poprzedniego sezonu. Co najmniej 14 turniejów rozegrało 14 osób, a wszystkie 18 rozegrali Gerard Majowski oraz Szczepan Kłysz.
Najwyższe wyniki w sezonie uzyskali:
Gerard Majowski - 2952
Piotr Tabacki – 2627
Karol Tyrała – 2620

Po przedstawianiu statystyk, została przedstawiona klasyfikacja końcowa oraz nastąpiło wręczenie przez Prezesa OSP Smiłowice dh Dariusza Gaschi oraz przewodniczącego sekcji skata sportowego dh Piotra Tabackiego pucharu i dyplomów sześciu najlepszym zawodnikom w ogólnej klasyfikacji, która ukształtowała się następująco:

2017_skat_02 (36 kB)

Najbardziej emocjonującym punktem zakończenia było głosowanie na „murorza” sezonu, którego wybierają w głosowaniu tajnym uczestnicy turniejów. Po podliczeniu głosów bezkonkurencyjnym „murorzem” sezonu 2016/2017 został wybrany D. Gaschi, któremu została wręczona okolicznościowa pamiątkowa kielnia murarska.

Klasyfikacja
Kliknij by powiększyć
Podsumowanie sezonu skata sportowego

Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego Podsumowanie sezonu skata sportowego
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


23 kwietnia 2017

Miejskie obchody „Dnia Strażaka”

og_25 (65 kB)
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


23 kwietnia 2017

Msza Święta z okazji „Dnia Strażaka” w Śmiłowicach

og_24 (57 kB)
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


15 kwietnia 2017

Życzenia Wielkanocne

2017_wielkanoc_osp (114 kB)
Życzą strażacy OSP Śmiłowice

1 marca 2017

Turniej tenisa stołowego

Młodzież z OSP Śmiłowice z dwoma pucharami za I miejsca w turnieju tenisa stołowego. Tradycyjnie podczas ferii zimowych w sali sportowej szkoły podstawowej w Paniowach odbył się powiatowy oraz miejski turniej tenisa stołowego. Podczas dwudniowych rozgrywek bezkonkurencyjni okazali się młodzi strażacy z OSP Śmiłowice zdobywając I miejsce w turnieju miejskim oraz I miejsce w drugim dniu w turnieju powiatowym. Mimo dobrej podstawy gospodarzy OSP Paniowy nasza drużyna przywiozła do remizy następne dwa trofea.W tak sportowy sposób młodzi spędzają ferie traktując to jako wspólną zabawę.

Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego Turniej tenisa stołowego
Wiceprezes ZOP ZOSP R.P. Józef Świerczyna

15 stycznia 2017

Walne Zebranie Sprawozdawcze

2017_zebr (132 kB)
Ze strażackim pozdrowieniem
Prezes OSP Śmiłowice
dh Dariusz Gaschi


ARCHIWUM

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2016

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2015

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2014

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA 2013Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.