roku.

  
Śmiłowice herb

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

22 grudnia 2018

Boże Narodzenie 2018

bn18_kgw (122 kB)
Koło Gospodyń Wiejskich

17 grudnia 2018

Wigilia w Świetlicy

W dniu 17 grudnia przedstawicielki Koła zostały zaproszone na spotkanie wigilijne do naszej Świetlicy z którą to bardzo prężnie współpracujemy.

W myśl hasła „Cała Polska czyta dzieciom” pani Wiesia opiekunka Świetlicy poprosiła aby każdy z zaproszonych gości przeczytał wiersz z książki dla dzieci.

W nagrodę za nasz wysiłek dzieci wręczyły nam prezenty, Był to kubek wypełniony słodyczami w pięknym świątecznym opakowaniu.

Był pyszny poczęstunek – danie wigilijne. Można też było wypić kawę lub jak ktoś woli to herbatę i poczęstować się ciastem.

Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom – podopiecznym świetlicy i pani Wiesi za zaproszenie i prezenty.

Protokolant
Celina Bubała


7 grudnia 2018

Pieczenie świątecznych ciastek

Pieczenie pierników też może być zabawą! Przekonały się o tym dzieciaki z naszej Świetlicy, które dnia 07 grudnia br. przyszły by razem z gospodyniami naszego KGW piec świąteczne pierniczki.

Panie już wcześniej zarobiły ciasto, aby nabrało aromatu przypraw. Później dzieci uzbrojone w wałki do ciasta zaczęły swoją przygodę z pieczeniem. Każdy dostał kawałek ciasta i pod okiem gospodyń wałkowały na odpowiednią grubość swoje placki, potem było wykrawanie pierników. Większość dzieci przyniosło własne foremki, więc wzorów było co niemiara i zabawa przy tym była przednia.

Panie pilnowały pieców i studzenia pierniczków, Dzieci z rodzicami szykowały lukier i tu nastąpił punkt kulminacyjny lukrowanie i smakowanie. Buzie i ręce wielu dzieciaków były z kolorowego lukru. Nie trudno się domyślić, że było wesoło, kolorowo i smacznie.

Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy Listopad w świetlicy
Protokolant
Celina Bubała


14 listopada 2018

Spotkanie KGW

Dnia 14 listopada 2018r. odbyło się spotkanie Koła na którym było obecnych 17 członków.
Na spotkaniu tym ustalono:

  • wyjazd członków Koła do operetki na spektakl „Wiedeńska krew”
  • robienie moczki i makówek na „Festiwal Moczki i Makówki” który co roku odbywa się w styczniu w Białym Domku, a w którym to nasze Koło uczestniczy już od lat. Do zrobienia moczki zgłosiła się pani Cecylia Hanus, zaś do makówek nasza Przewodnicząca pani Krysia Kołodziejczyk
  • pieczenie pierników świątecznych przy współpracy z dziećmi – podopiecznymi naszej Świetlicy. Pieczenie to ustaliliśmy na dzień 07 grudnia.
Sekretarz KGW Celina Bubała

4 listopada 2018

Zebranie KGW

og20 (41 kB)
Sekretarz KGW Celina Bubała

24 września 2018

Budżet Obywatelski 2018

og_171 (94 kB)
Pozdrawiam
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


19 września 2018

Projekt Obywatelski 2018

2018_proekt obywatelski1 (183 kB)
Pozdrawiam
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


17 sierpnia 2018

Przygotowania do Dożynek Sołeckich ciąg dalszy

Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek
Protokolant KGW Celina Bubała

13 sierpnia 2018

Przygotowania do Dożynek Sołeckich

Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek Przygotowania do Dożynek
Protokolant KGW Celina Bubała

19 czerwca 2018

Wycieczka KGW do Ustronia

19 czerwca br. śmiłowiczanie ruszyli na wycieczkowy szlak, który zawiódł ich do Ustronia na Równicę. Gdzie można było poczuć nad głową trzepot skrzydeł orła, zobaczyć jak i z jaką zwinnością poluje jastrząb.

Na początku przywitaliśmy się z sarenkami, które nota bene były prawie wszędzie. Nadszedł czas aby po tych przeżyciach i górskich wędrówkach odsapnąć przy ognisku i napić się kawy. Było pieczenie kiełbasek, biesiada i luźne rozmowy – dzielenie się wrażeniami i snucie planów na następną wyprawę.

W centrum Ustronia był jeszcze czas na zakup pamiątek. Na kawę, lody lub chodzenie po sklepach, co kto woli?

A że był to czas MUNDIALU i w tym dniu grała nasza reprezentacja, to co niektórym spieszyło się do domu. Więc nie zatrzymując się już nigdzie wróciliśmy żeby kibicować NASZYM.

Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia Wycieczka do Ustronia
Protokolant KGW Celina Bubała

21 maja 2018

Spotkanie KGW

15 maja 2018 r we wtorek odbyło się spotkanie KGW w spotkaniu tym wzięło udział 17 osób. Dyskutowaliśmy nad sprawami bieżącymi, ustaliliśmy, że najbliższa wycieczka będzie zorganizowana w czerwcu. Będzie to wypad do Ustronia.

Na spotkaniu nasz pan Sołtys przedstawił nam również projekt do Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Chcemy w ramach tego Budżetu przeprowadzić renowację placu zabaw przy byłej szkole. Podpisaliśmy listę poparcia, bo jest to ważna sprawa chodzi tu o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Nasze spotkanie miało być na świeżym powietrzu przy grillu, ale pogoda spłatała nam figla i zaczęło padać. Ale nasza Krysia (przewodnicząca) jak przystało na zaradną gospodynię przywiozła z sobą grilla elektrycznego. I grillowanie odbyło się, a że w pomieszczeniu - to nie problem i tak było miło i wesoło.

Za słodki poczęstunek dziękujemy państwu Brojom, którzy nie tak dawno obchodzili swoje Złote Gody. Jeszcze raz życzymy Im następnego wspólnego jubileuszu.

Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy
Protokolant KGW Celina Bubała

27 kwietnia 2018

Pieczenie pizzy w świetlicy

W kwietniu br. zostałyśmy poproszone przez panią Wiesie opiekunkę świetlicy aby tak jak w ubiegłym roku nasze panie mogły uczestniczyć przy pieczeniu pizzy. I tak to dnia 27 kwietnia 2018r. w godzinach popołudniowych trzy panie z KGW (p. Krysia, Dorota i Celina) stawiły się gotowe do współpracy. Każde dziecko w/g własnej inwencji tworzyło swoją pizzę. Naszą rolą było pieczenie i wydawanie upieczonych pizzy pilnując aby dzieci się nie poparzyły. Ale miło było popatrzeć na zadowolone miny naszych „przyszłych mistrzów kuchni”.

Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy Pieczenie pizzy w świetlicy
Koło Gospodyń Wiejskich

29 marca 2018

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc_2018_kgw (61 kB)
Koło Gospodyń Wiejskich

23 marca 2018

Wielkanocne spotkanie w świetlicy

23 marca 2018r. przedstawicielki naszego Koła zostały zaproszone na „Spotkanie Wielkanocne” organizowane przez naszą świetlicę środowiskową. Pani Wiesia opiekunka tejże świetlicy razem z dzieciakami zorganizowały super przyjęcie. Zaś my zaproszeni goście przeczytaliśmy naszym „gospodarzom” fragmenty bajki. Było wesoło, a na koniec wszyscy zaproszeni goście zostali obdarowani symbolicznym prezentem, były to śliczne własnoręcznie robione pisanki.

Świetlica sołecka Świetlica sołecka Świetlica sołecka Świetlica sołecka Świetlica sołecka Świetlica sołecka Świetlica sołecka Świetlica sołecka
Koło Gospodyń Wiejskich

16 marca 2018

Pomoc w kiermaszu dla Zuzi Nych

Dnia 16 marca 2018r członkinie naszego Koła brały udział w kiermaszu na rzecz Zuzi Nych. Zuzia jest mieszkanką naszego sołectwa, chodzi również na spotkania do świetlicy środowiskowej, z którą nasze Koło współpracuje. Chętnie dołączyłyśmy się do udziału w tym wydarzeniu przecież chodzi tu o szczytny cel pomocy drugiemu człowiekowi, a tym bardziej, że jest to ktoś z naszej miejscowości.

Koło Gospodyń Wiejskich

14 marca 2018

Spotkanie KGW

Dnia 14 marca 2018r. odbyło się zebranie KGW. Spotkanie to zostało zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Spotkałyśmy się przy kawie oraz pysznym cieście i wypiekach, które przygotowały nasze członkinie by uczcić to nasze święto. Jak zawsze było miło, sympatycznie i wesoło chociaż było tylko 16 uczestniczek. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za poświęcony czas. Serdecznie zapraszamy nowe panie do wstępowania w nasze szeregi.

Protokolant KGW Celina Bubała

4 lutego 2018

Protokół z zebranie KGW

2018_01_prot (146 kB)
Protokolant KGW Celina Bubała

23 stycznia 2018

Zebranie KGW

og19 (37 kB)
Przewodnicząca KGW Celina Bubała

22 stycznia 2018

Sprawozdanie z działalności Koła za 2017 r.

2018_01_spr (161 kB)
Przewodnicząca KGW Celina Bubała

10 stycznia 2018

VI Festiwal moczki i makówki zaliczony!!!

Dnia 08 stycznia 2018 r. w Białym Domku w Mikołowie jak co roku odbywał się festiwal moczki i makówki. Jest to również wspólne kolędowanie i składanie sobie życzeń noworocznych. Panie z naszego Koła tradycyjnie brały udział w tym wydarzeniu, choć w tym roku nie znalazłyśmy się wśród finalistów to zauważono nasze panie wspaniale prezentujące się w strojach ludowych. Dużo osób chciało mieć zdjęcia w naszym gronie co oznacza, że prezentowałyśmy się okazale.

Przez samą panią poseł Izabelę Kloc zostałyśmy poproszone aby w czasie składania życzeń stać w pobliżu jako grupa reprezentacyjna pokazująca, że Ślązacy też mają piękne barwne stroje.

Serdecznie dziękuję paniom, które zrobiły potrawy oraz tym które chciały reprezentować nasze Koło na forum miasta ale przede wszystkim dziękuję panu Sołtysowi za transport i za to że nas zainspirował do uczestnictwa w tej imprezie.

Czyż nasze panie nie prezentują się pięknie?
Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 Festiwal moczki i makówki 2018 dyplom_fmim_2018 (145 kB)
Przewodnicząca KGW Celina Bubała

ARCHIWUM

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2017

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2016

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2015

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2014

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH 2013booked.net

Jesteś

gościem na tej stronie
od 2 lutego 2013 r.


Reklama Reklama Reklama
Administrator strony

Copyright © 2013 gmb. All Rights Reserved.